Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném az...

Hogyan fejleszthetném az angolomat?

Figyelt kérdés
B2-es nyelvvizsgám van, sorozatokat, filmeket nézek felirat nélkül, olvasok angolul, illetve beszélek is, tehát a "köznyelvi" angolt bírom gond nélkül. Viszont szeretnék továbblépni, mert úgy érzem, ez még mindig kevés. Hogy tudnék egy erős C1-es szintet elérni?

2018. jún. 17. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Én egyébként viccen kívül azzal ugrottam egy hatalmasat, hogy angolul olvastam a Harry Pottert. De igazából lehet ez akármilyen könyv, aminek gazdag és választékos a szókincse, biztos segíteni fog. Sajnos nem mindegy, mit olvasol, mert pl. újságcikkek meg képregények nekem is mentek, de eleinte a Harry Pottert 10 perc/oldal sebességgel olvastam a szótárazás miatt. Én az Oxfordos könyvből tanultam nyelvtant, de igazából nekem nem volt benne sok újdonság, illetve a sok olvasás miatt hamar ráéreztem a nyelvtan gyakorlati alkalmazására is.
2018. jún. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A NatGeo okoz műveltséget. Meg egy jobbfajta elemző napilap. Előzővel homlokegyenest ellenkező véleményen vagyok az újságcikk kontra Potter nívó tekintetében, mert ahogy most rákatt a Guardian, és megnyit az éppen hír a leégett egyetem, hát olyan szókincs az összes Potterben együtt nincs - de persze nem olvastam el az összes Plottert. :D A varázslós szókincsen kívüliről beszélve.

httzps://www.theguardian.com/uk-news/2018/jun/16/can-glasgows-art-school-be-rebuilt-an-entire-city-holds-its-breath

2018. jún. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
67%

Hey!


Just read a lot of english texts, books, watch films in english and try to communicate with english speakers. Thats all. No need to pay expensive lessons, because they are useless. If you have some basic knowledge, you can nearly master your english skills about 2-3 months intensive "learning" :)


If you feel the method above is too easy, then try the hard way: read english articles from the UK / USA papers, and watch movies without subtitles.


Én is így csináltam. Nem kell túlgondolni. Mindig lehet nehezíteni.

2018. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nearly mastering 2-3 hónap alatt, mi? Te melyik vagy, a Bödőcs, vagy a Kőhalmi?
2018. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2-esnek


Hú... nagyon leáltalánosítottam ezt az újságcikk dolgot.:D Szóval egy NatGeo tényleg nagyon sokat segít, már nemcsak a szókincs, hanem a témák miatt is, ebben teljesen egyetértek. Nyilván nem erre a színvonalra gondoltam, elnézést, ez ne vezessen félre senkit! :)

2018. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

# 4


ha makogsz alap szinten, akkor próbáld ki amit leírtam. Csak próbáld meg. Napi 2-3 óra intenzív angol és kész. Otthon, magadnak, magadtól.

2018. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha b2 szint simán megy neki akkor a harry potter sokat nem fog hozzá tenni. Nyelvtanilag nagyon egyszerű szerkezetek vannak benne, a szókincs meg nagyon kicsi, ráadásul nagyon behatarolt témában. Az újság cikkek sokkal hasznosabbak.

A HP inkább azon dobhat sokat, hogy szokd azt hogy angolul jó sok oldalt olvasol egyszerre, mert ugye a cikknél ez nincs meg.

2018. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvas el inkább mint a 8 pottert.
2018. jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!