Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperantó nyelvtanuláshoz...

Eszperantó nyelvtanuláshoz milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, sajnos nincs lehetőségem Pestre vagy bármilyen más nagyvárosba utazgatni eszperantó nyelvtanárokhoz.

Mit ajánlanátok ennek a nyelvnek a megtanulásához? Fél év alatt lehetséges megtanulni középfokra jó nyelvérzékkel?


2018. jún. 18. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyet, semmi értelme eszperantóul megtanulni és esélytelen fél év alatt eljutni középfokig. Ha nagyon gyorsan kell a nyelvvizsga, miért nem tanulsz lovári (cigány) nyelven, kicsi a szókincse és egyszerű a nyelvtana? Még mindig több értelme van, mint az eszperantónak. A használható nyelvek közül pedig az olasz a legkönnyebb, de fél év alatt abban is esélytelen egy középfok.
2018. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem bántásból mondom, de ha valamihez nem értesz, akkor ne beszélj. Nem egy helyen láttam, hogy nehézségben angol és a német között van, szóval már itt bukott az egész ügy, hogy könnyebb, mint az eszperantó. Oké, hogy néhány szó a lováriból ered, de a nyelvtana még az angolnál is nehezebb.

Nem egy használható nyelv kell, hanem egy KÖNNYŰ nyelv, amit lehetséges középszintre megtanulni fél év alatt. Szerinted nem mindegy az jelentkezési papíron nekik, hogy milyen nyelven tettem nyelvvizsgát? A lényeg, hogy legyen egy középfokú és kész... Angolból már megvan a felső, a második nyelvemből (német) meg lehetetlen, hogy a mostani tanárommal képes legyek egyet lerakni.

Többletpontokhoz kéne a középfokú eszperantóból, nem azért, mert nincs mit csinálnom szabadidőmben.

2018. jún. 18. 10:55
 3/13 A kérdező kommentje:
Mármint néhány magyar szleng szó ered a lováriból*... pl csaj, srác, stb.
2018. jún. 18. 10:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Amugy a felvételihez kell a pont ?Mert ha igen azt már az angol felsőfokkal kimaxoltad.Vagy emeltezni szeretnél angolból?Miért csak 6 hónapod van rá,mármint keresztfélévesen szeretnél jelentkezni?
2018. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem bántásként mondom, de a romani nyelv legnagyobb szótára 33,000 szót hoz, ami egytizede az angol szótárnak. Hogy lenne már az angol meg a német között a nyelv nehézsége?


Akkor tanulj eszperantóul. Remek választás! xD

2018. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És tudtad, hogy egy nyelvben nem csak a szavak vannak, hanem ragozás, igeidők, stb? :) nem tudom pontosan melyik a bonyolult része a cigány nyelvnek, de nem egy helyen írták azt, hogy nehezebb, mint az angol.
2018. jún. 18. 14:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha megfigyelted, én nem azzal érveltem, hogy a lovári könnyebb lenne, mint az eszperantó, hanem hogy még mindig több haszna van, mint a teljesen haszontalan eszperantónak, amelyet tényleg semmi értelme nincs tanulni. Na de igazán nem akarom kedvedet szegni, jó tanulást!
2018. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 chtt ***** válasza:
64%
A "30 nap alatt eszperantóul" fenn van a hálón pdf-ben. A facén van eszperantó csoport, ott is érdemes körülnézned, biztos akad, aki tud segíteni (Szilvási nagyon rendes tag:). Talán már jártál is ezen az oldalon: [link] - és igen, jó nyelvérzékkel el lehet jutni középfokra... akár három hónap alatt is, ha van időd mindennap foglalkozni véle. Sok sikert! :)
2018. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező, igazad van, az eszperantó valóban a leggyorsabban megtanulható nyelv, megfelelő oktatási eszközökkel 4-6 hónap alatt el lehet jutni a középfokú vizsgáig.


Túl a felvételi többletpontokon és a diplomához szükséges nyelvvizsgán az eszperantó ezer más dologra is használható, hiszen ugyanolyan élő nyelv mint bármelyik nemzeti nyelv. Köynvek, zenék, koncertek, filmek, fesztiválok, bulik... :-)


A tanuláshoz olyan eszközöket célszerű választani, amelyek nem csak 1 db szóló tankönyvből állnak, hanem minél több kiegészítő kapható hozzá (tankönyv, munkafüzet, hanganyag, gyakorló program, stb.) - Én a Szilvási féle kék tankönyvcsomagot ajánlom, pedagógiailag is ez a legjobb. A [link] oldalon be tudod szerezni.


Az eszperantó ugyanolyan élő nyelv mint a nemzeti nyelvek, és bár sokkal gyorsabban lehet megtanulni, ehhez is célszerű tanár vagy tanfolyam. Azt írtad, vidéki vagy, így én elsősorban az "eszperanto-online" internetes tanfolyamot ajánlom. Olcsó, és nagyon hatékony. A központi eszperantó oldalon ehhez is találsz linket.


Jó tanulást!

2018. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszi szepen nektek :)
2018. jún. 19. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!