Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az angol emelt...

Mennyire nehéz az angol emelt érettségi?

Figyelt kérdés

2018. jún. 19. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Hát én meg tudnám csinálni közel 100%osra.
2018. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem nehéz, nekem második idegennyelvem, 4 éve tanulom, 70% körülire akartam 75% lett.

Ha első nyelved sima ügy. Kötelező kéne hogy legyen ez a szintű vizsga😀

2018. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem ez csak a 2.nyelvem. Német középfokú sikerült szóval most erre akarok koncentrálni teljesnen.
2018. jún. 19. 22:44
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Az írásbeli 80% fölött volt, de sajnos a szóbelit elrontottam, így az egész 78 lett.

Relatív, kinek mi a nehéz. Én 12 éven keresztül tanultam angolt, a nyelvérzékem pedig elvileg jobb mint az átlag.

2018. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Kinek mi. Valaki azt mondja, hogy nagyon nehéz és nehezebb, mint egy középfokú nyelvvizsga, míg más azt mondja, hogy nulla tanulással is meg tudná csinálni tökéletesen... Nekem az angol a második nyelvem, a gimiben kezdtem tanulni 4 éve, de az utóbbi egy évben nem volt órám és egyedül gyakoroltam, tanultam rá. Az írásbelim 90% lett, de a végső eredményt még nem tudom. Szerintem, ha készülsz rá, akkor nem lehet gond.
2018. jún. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Az idei emelt angol írásbeli annyira könnyű volt, hogy mindenki azt hitte, hogy fel lett cserélve a középszintű feladatsorral. :D 2 évig jártam angol faktra és összességében nehezebbek voltak a gyakorló feladatsorok, mint az éles.

A szóbeli más tészta. Ciki, ha az izgulás miatt csak alap-középszinten szólalsz meg, ezért érdemes átnézni felsőfokúban használt szavakat, hogy a dadogás is értékelhető legyen. Nem tudtam jól rögtönözni, de mikor kiböktem szofisztikált kifejezéseket, a tanár bőszen bólogatott.

Csalódottan jöttem ki a szóbeliről, mégis 25 pontom lett a 30-ból, így 80%-os lett az egész.

Abszolút nem nehéz, mindössze rutin kell, hogy tudd, milyen feladatokra számíts. Ja, és tudj jól érvelni. Ha a szóbeli pro-kontra részénél meg tudod győzni a tanárt a témában kapcsolatban, nyert ügyed van. :)

2018. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ. Én rengeteget tanultam és érdekelt a nyelv, így már 1-2 évvel az érettségi előtt ha valaki felébreszt és elém tol egy feladat lapot akkor is 90% fölé írtam volna meg.


Meg olyan is van aki igazán nem tanult, meg érzéke sincs hozzá és óriási szenvedéssel rakja le 50%ra.


Szóval nem lehet kijelenteni, hogy könnyű vagy nehéz. Mindenkinek a felkészültségén múlik.

2018. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

#7-nek

Egyik csoporttársam szintén 2 évig járt angol faktra és járt külön angol tanárhoz is, szóval felkészült volt, mégis az írásbelije 40-50% közötti lett.

A többi idegen diák is, akikkel be votam osztva, tanusította, hogy csak az szúrta el az írásbelit, aki izgult. A szóalkotási feladatban a Japan szóból kellett Japanese-t csinálni, meg ehhez hasonlók... Azért ne vicceljünk már. Angol fakton vért izzadtunk ehhez képest. :D

2018. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a középről tudok nyilatkozni.

Az marha könnyű.


De azt is csak muszájból kellett letennem, hiába volt nyelvvizsgám, le kellett tennem, hogy ne kelljen bejárni órára... xd


Egyébként biztos megcsinálnám az emeltet is jól 1-2 hónap felkészülés után (3 éve volt a nyelvvizsgám, lassan 1 éve nem beszéltem úgy igazán angolu... rip).


Még a biztos szókincs sem feltétlen fontos, nem kell szakszavakat mondani, csak toljad!

Mivel rutintalan voltam, majdnem bebuktam az angol nyelvizsgát emiatt anno. Egyszerű mondatokat, tőmondatokat mondtam (a szelektív hulladékgyűjtésről... lol), de kőkemény 61%-al átmentem (a szóbeli rész lett annyi).


Németen már szószerint végigröhögtem a vizsgát (megintcsak B2), a faktos feladatokhoz, meg szakszavakhoz képest nem volt nehéz.

A szóbelin is csak mondtam, mondtam...

Pedig még ma sem tudok hűdesok szót németből...

Megértem a lényeget, tudok beszélget stb, de ha megkérdeznél valami bonyolult szót, lehet csak ráznám a fejem... xd

18f

2018. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
3%
#2 gyökér vagy ;)
2018. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!