Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul?

Hogyan tanuljak meg angolul?

Figyelt kérdés

A mai világban alapvető elvárás, hogy az ember tudjon legalább középszinten beszélni angolul. Az is előny, ha másik nyelvet is tud. Informatikusnak készülök, konkrétan még diákmunkára se vennének fel angoltudás nélkül. Most leszek másodéves az egyetemen, de még mindig nincsen nyelvvizsgám. Programozni tudok angol nyelven, az írott szövegeket is megértem félig-meddig, de ennyi. Ha felirat nélkül nézek filmeket, egyáltalán nem értek semmit, ha külföldiek beszélnek hozzám akkor sem. Megszólalni annyira sem tudok szinte, hogy rendeljek egy kávét. Persze az azért megy, de nem szép kerek mondatokban, hanem ilyen "one coffee please" szinten. Ebben az is gátol, hogy a kiejtésem katasztrofális, csak "nagyon magyarosan" tudom kiejteni a szavakat.

Sokan mondják, hogy nem fordítgatni kell a szövegeket, hanem megtanulni angolul gondolkozni. De hogy a francba? Egyszerűen képtelen vagyok elképzelni is, hogy tudnék gondolkozni egy másik nyelven. Esetleg C++-ban vagy Java-ban... De nem egy valós, idegen nyelven. Hogy jöhet valakinek természetesen a nyelvtan? Hogy tud annyi szót észben tartani? Nyilván a hozzáállásom is rossz. De egyszerűen képtelen vagyok nem utálni a nyelveket. Hogy lehetne ezen változtatni? Hogy tanuljon az, aki nem szereti és nagyon nehezen is megy neki? Persze a nyelvvizsga is kell, de a fő cél az, hogy használni is tudjam rendesen. Úgy érzem, hogy hiába sikerülne most a nyelvvizsga, mire elmennék dolgozni, már elfelejteném az egészet. Sokszor érzem azt, hogy feleslegesen csinálom az egyetemet is, mert képtelen leszek megtanulni más nyelveket és nem fogok tudni dolgozni a diplomámmal. Mehettem volna fodrásznak vagy gyárba dolgozni, oda nem kell. Pedig ezen kívül tényleg minden jól megy, még egyetemen is minden tárgyból 5-ös vagyok és értem is miről van szó...



2018. jún. 23. 16:58
 1/3 A kérdező kommentje:

Lehet nem olvassa a leírást se végig senki, de mindegy.

Vannak azok a tippek is, hogy nézz angolul sorozatot, youtube-videkót, játssz videójátékokkal, olvass angol könyvet... De én magyarul se szeretem ezeket csinálni, soha nem is szoktam.

Esetleg ha nézek filmet, akkor szoktam angolul meg felirattal, de SEMMIT nem segített eddig.

2018. jún. 23. 17:11
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elmennek egy szintfelmeresre.

Tanacsot kernek a sajat tanulasi strategiamat ismerve.

Ezt megfogadva egy jo magantanartol orakat vennek.)


Passziv, aktiv szokincsbovites Netflix elofizetessel

Napi 5 perc angol hirlevel olvasgatasa, stb.

2018. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy olyan suli, ahol programozóknak segítenek fejlődni (angolul is)? Pl. A&K Akadémia.
2018. jún. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!