Angolul hogy lesz?

Figyelt kérdés
Még csak 2 napja érkeztem haza, de már most hiányzik ez a hely. Felejthetetlen volt, jövőre ugyanitt ugyanekkor.

2018. júl. 10. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

I've just arrived home 2 days ago...but im missing that place already. Its unforgetable,next time,im going there again at the same time.

nem szó szerint ez,de jelentésen ugyanaz.

Épp két napja érkeztem haza. de hiányzik ez a hely már most. EZ felejthetetlen,KÖVETKEZŐ ALKALOMMAL,Oda megyek ujra,ugyanakkor. kiemeltem ami nem szo szerint az.

2018. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
I've just arrived 2 days ago, but I'm missing that place already. It was unforgettable, I'll be there the same place next year.
2018. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
I've only been back home for two days/It's only been two days since I've been back home [arrive-val is jó, de így szebben hangzik], but (úgy is jó, hogy "and") I miss/I'm missing this place already. It was unforgettable/an unforgettable experience! [A másodikat javasolnám.] See you next year! (nem szó szerint fordítunk. Ez az "at the same place" helyes, de "angoltalan". Én csak ezt írnám, esetleg az ország/hely nevével együtt. Esetleg "I hope to see you (again) next year."
2018. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
I’ve returned home only two days ago but I already miss the place. It was unforgettable, next year, same place, same time.
2018. júl. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!!
2018. júl. 11. 00:18
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok biztos benne h a I have returned home only two day ago helyes lenne

Az ago past simpleben hasznalatos

Ago is used with a past tense and a time expression to count back from the present.

2018. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!