Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit erdemesebb 3. nyelvnek...

Mit erdemesebb 3. nyelvnek tanulni egyetemen? Olasz vagy spanyol?

Figyelt kérdés

Angolbol felso fokom van, de egyetemen kotelezo lesz egy 2. idegen nyelvet valasztani, melyiket eri meg inkabb tanulni? Olasz vagy spanyol? Nagyon hasonloak es egy nyelvcsaladba is tartoznak, gyonyoruek, mindkettobol kb alap szinten vagyok, azonban komolyabban csak egyet tudok folytatni.


Melyiket eri meg tanulni manapsag, melyikkel lehet jobban boldogulni esetleg? Osszes tanulhato nyelv a szakon: angol, nemet, olasz, orosz, spanyol, francia. Ha esetleg javasoltok mas nyelvet (is!) egy megfeleloen alatamasztott velemenyt szivesen meghallgatok, ha valaki netan mas nyelvet javasolna!:)



2018. júl. 20. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Én a németet mondanám. Multi cégeknél dolgoztam és az angol után a német volt az elsődleges. Az állásbörzéken is az angol után a második nyelv a német elvárás. Ha a szívemre hallgatok, akkor a spanyolt mondom, mert azt tanultam és gyógyörű szép nyelv csak kevés helyen tudod használni, no de ez tényleg attól függ, hogy merre sodor az élet. Fiatal vagy, még spanyolt később is tanulhatsz.
2018. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

melyik a 2. nyelved? angol 1., 3.-at akarsz tanulni, 2.-at átugrottad v mi? :D

Egyébként német ha az még nincs.

2018. júl. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az angol után olaszt tanultam a gimiben és tök jó volt. Bár a spanyol jobban érdekelt a hangzása miatt, de nem lehetett választani, adták. Neked van lehetőséged dönteni, azt válaszd, amelyik jobban érdekel, egy nehézségi szinten vannak. Ha megvan az egyik legalább középszinten, könnyen tanulhatod majd a másikat is. Persze, biztos lesz néhány szó, amit össze fogsz keverni, mert nagyon hasonlít, de megéri.
2018. júl. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom.. sajnos nem tudom eldonteni melyik a jobb, mert egyforman szeretem oket, igy gazdasagi szempontbol probalok valasztani. A nemetet gyulolom:S

Utolso elotti: tanulj meg olvasni kerlek... a 2.idegen nyelv azt jelenti, hogy van az anyanyelved (magyar) es azutan 2 mas nyelvet tanulsz. A 3.nyelvnek mit valasszak kerdes pedig azt jelenti, hogy tudok magyarul, angolul es kerdezem, mit valasszak 3.kent....:D

2018. júl. 21. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a németet tudnám javasolni. Az angol után az a leghasznosabb nyelv az országban, meg általánosságban Európában, illetve az EU-n belül is. Az angol-német kombó nagyon erős, ezt a 2 nyelvet keresik legjobban a munkaerőpiacon.

De ha nem tetszik, csak szenvedés lenne tanulnod, akkor én a francia és a spanyol között választanék.

2018. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Egyénfüggő. Számomra a spanyol.
2018. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Olasz
2018. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!