Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fejlesszem magam nyáron...

Hogy fejlesszem magam nyáron németből brutál jóra ha rengeteg időm van? (C1re készülök lassan)

Figyelt kérdés
Főleg a nyelvtan és a szókincs a gyengém. Bármyilet jó hasznos tanácsot/könyvet/linket fogadok :)

2018. júl. 23. 22:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Goethet szeretnek azt elfelejtettem :)
2018. júl. 23. 22:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Irány Ausztria/Németország?
2018. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez kimaradt, h sajnos az utazás nem opció. Itthon kelle magammal kezdenem valamit :D
2018. júl. 23. 23:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Kellene*
2018. júl. 23. 23:00
 5/8 anonim válasza:
78%
ez attól függ, hogy a nyelvtanuló milyen szinten van. én a tanítványaimnak mindig azt javaslom, akik már elértek egy erős B2 es szintet, hogy olyan könyvet olvassanak először, ami érdekli őket. például : ha a hobbid az autószerelés, akkor egy olyan könyvet, illetve autószerelős youtube videók német nyelven. Így gyorsabban fog a passzív szókincsed és a nyelvtanod fejlődni, úgy hogy nem az az érzésed, hogy éppen tanulsz. A könyvolvasásnál pedig nem szabad minden szónál, amit nem értesz, megállni és szótárazni, csak akkor ha tényleg nem érted emiatt az adott szövegrészt. A szövegkörnyezetből rá fogsz jönni javarészt. Aztán lehet továbbhaladni, a felsőfokúnál már bármilyen témát kaphatsz, így nem úszod meg hogy olyan témáról olvass, ami egyáltalán nem érdekel. Jártasnak kell lenned, de már németileg könnyebb lesz és csak az adott témakörhöz tartozó szavakat kell elsajátítanod. A passzív szókincsedet pedig kommunikációval tudod aktivizálni, rögzíteni. Szerencsére erre pedig esetedben a skype oktatás egy lehetséges negoldás.
2018. júl. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Irtam privit
2018. júl. 24. 08:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én tavaly hasonló cipőben jártam, nyár végén kezdtem el készülni a felsőfokúra.Mára már büszke "nyelvvizsga-tulajdonos" vagyok. :) Én azon a nyáron középfokúztam,utána egyből elkezdtem készülni a felsőfokúra, hiszen tudtam, hogy a következő évben nagy szükségem lesz a nyelvvizsgámnak köszönhetően megszerezhető felvételi pontokra.Az első és legfontosabb tanácsom, hogy ne hagyd,hogy a tanáraid/ismerőseid eltántorítsanak.Bennem az utolsó pillanatig saját magamon kívül senki sem hitt(bár sokszor már én magam sem), mégis sikerült.Én Péntek Bernadett Aktuelle Gesprächsthemen c.könyvével kezdtem, ezzel alapoztam meg felsőfokú szókincsem nagy részét.Azonban sajnos nem jutottam a végére,így februárban, amikor már nagyon sürgetett az idő, megvettem az 1000 Fragen 1000 Antworten c. könyvet.Ezt is nagyon tudom ajánlani, remekül kidolgozott válaszok vannak benne.Azonban azt javaslom, hogy mindenképpen nézd meg, milyen témakörök fordulhatnak elő a nyelvvizsgán, én is így tettem, az utolsó héten az ECL összes C1-es témakörét kidolgoztam.Javaslom, hogy a levéltípusokat is nézd át,valamint ha a Goethe-nek van valamilyen gyakorlókönyve, érdemes lenne megvenni, jó, ha a vizsga előtt szembesülsz a feladattípusokkal.Aki ECL-nyelvvizsgára adná a fejét, annak a Ecl Deutsch Stufe C1 c. könyvet javasolnám, nekem rengeteget segített.Végül, nem árt egy kis szerencse és magabiztosság sem.:) A hallgatásértésnél ne ijedj meg semmiképpen, ha valamit nem értesz pontosan,igenis merj néha tippelni.A szóbelit sem kell túlizgulni.Nekem is a gyengém volt a nyelvtan, de hidd el, ha tudsz folyamatosan beszélni az adott témáról, látják, hogy jártas vagy benne,valamint választékos szókinccsel rendelkezel,a kis nyelvtani hibáid fogják őket a legkevésbé érdekelni.Sok sikert! :) 18/L
2018. júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm és gratula! Ment a zöld, valamint egy privi üzenet is!
2018. júl. 25. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!