Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 85%-os lett középszintű angol...

85%-os lett középszintű angol nyelvi érettségim szerintetek a középfokú nyelvvizsga teljesíthető ilyen tudás szinttel?

Figyelt kérdés

a szótanulásra koncentrálok a szókincsem olyan 3000-3500 szó

körül van a nyelvvizsgát ősszel szeretném letenni


2010. jún. 19. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetséges. Bár az emeltnél 60%-a adják meg.

Szerintem menj egy egy nyelvvizsga felkészítő tanfolyamra, ott megtanítják,hogy a vizsgán mire figyelj, és minden rendben lesz.

Nekem az ECL vált be, valamelyik tanár szerint az túl nehéz, és már felsőfokú szóbeli témái is vannak.

De nagyon jó,mert mivel már ezeket tudom, az emelt angol érettségin 1 szóbelin témám van kábé :D

2010. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

85% szerintem közép angolnál nem olyan hű de nagy eredmény, mert kb. alapfok alatt van a nehézsége.


Nem tudom milyen a tudásszinted, de a középfokút is simán leteheted, ha tanulsz.

2010. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem németből 88%os középszintű érettségim van,idén csináltam előrehozottat.Ma voltam nyelvvizsgázni és úgy érzem nem lesz meg.A nyelvvizsga szerintem sokkal nehezebb.
2010. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga nehezebb, mert az érettségi az alapfokú és a középfokú nyelvvizsga között van. Az emelt érettségi a közép és a felső között van.
2010. jún. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nyáron tanulj, csinálj nyelvvizsga-feladatokat, van rá esély. Fontos, hogy olyan nyelvvizsgát válassz, amelyik a te stílusodnak megfelel. (egynyelvű v. kétnyelvű, egyéni v. páros)
2010. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"A nyelvvizsga nehezebb, mert az érettségi az alapfokú és a középfokú nyelvvizsga között van. Az emelt érettségi a közép és a felső között van."


Na ne nevettess már. :)

Hogy lenne már alapfok és középfok között? Mikor a hallás utánit kétszer meghallgathatod, ráadásul szünetekkel?

A levélírásnál még szótárt is használhatsz. Alapfoknál könnyebb a közép érettségi, az tuti...

2010. jún. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17:48as.Az nagy túlzás,hogy könnyebb az alapfokúnál.Hallgasd meg az idei magnós 3. feladatát.Angol szavak is voltak benne,nehéz volt.
2010. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16:57es.Igen a német tanárom is így magyarázta.Igazad van.
2010. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az nagy túlzás,hogy könnyebb az alapfokúnál.Hallgasd meg az idei magnós 3. feladatát.Angol szavak is voltak benne,nehéz volt."


Annak az angol szövegnek jelentősége nem volt. A megértést nem gátolta.

De egy alapfokú nyelvvizsgán szótárat nem használhatsz, -kétnyelvűnél egyáltalán-, egynyelvűnél is max. a fordításnál.

A hallásutánit is ledarálják kétszer, sőt van ahol csak egyszer lehet meghallgatni. Nem ilyen részenként...


Én tavaly egy 86%-os közép angolt csináltam, semmit nem készültem rá, a négy év alatt épp csak figyeltem az órán és ennyi.

Azonban középfokú nyelvvizsgához jóval több kellett...

Ott keményen rá kellett feküdnöm a nyelvtanra...

2010. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát őszig még bele tudsz húzni ;) De jelenlegi állással eléggé bizonytalan.
2010. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!