Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az amerikai sorozatokat értem...

Az amerikai sorozatokat értem angolul felirat nélkül akkor körülbelül milyen szinten van a nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
PL:House,HIMYM,TBBT
2010. jún. 19. 16:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%
Aki az angol középfokú érettségire azt mondja, hogy nehéz, hát az sokat ne várjon az élettől tudás szempontjából... Amúgymeg más az, hogy külföldön megértenek, de néznek rád, hogy te hol (nem)tanultál meg ilyen szép "helyesen" beszélni és más az, amikor tényleg el tudsz beszélgetni.
2010. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

nekem is van egy felsőfokú nyelvvizsgám mongol nyelvből kelet a diplomámhoz

az angol eddig csak a hobbim volt de a diplomámmal nem

tudok elhelyezkedni már egy éve

2010. jún. 19. 18:03
 13/16 anonim ***** válasza:
17:58-nak is igaza van, nem mindegy, hogy megértenek csak, vagy csak az akcentuson veszik észre, hogy nem született angol vagy. Ezt te is tapasztalhatod, ha beszéltél már magyarul tanuló külföldivel. Nekem volt hozzá szerencsém, megértettem, de néha jókat nevettem magamban a nyelvtani tévedéseken meg ragozási hibákon.
2010. jún. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

megérted bennük az összes párbeszédet, minden egyes mondatot? Bonyolult, hosszabb és elhadart mondatok okoznak gondot?


vagy csak a lényeget tudod kiszűrni?


Mert elég nagy a különbség.

2010. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

egy két szót kivéve az egész párbeszédet megértem

a nyelvtan tudásom elég jó angolból tudom használni mind

a 12 igeidőt a szenvedő szerkezetet a feltételes módot

a infinitivet és a gerundiumot

2010. jún. 21. 11:29
 16/16 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én nagyon örülök hogy van nyelvvizsgád is. Jó dolog, majd nekem is lesz, most még ''csak'' B2 van. Angol szakos hallgatóként úgy érzem közel állok a felsőfokhoz. Ezenkívül jó pár nemzetközi kapcsolatom van (mert én ilyen fontos ember vagyok khmm...) :P na most nagyon szerény voltam de hülyeséget félretéve én azt tudom mondani hogy akkor te nem tolod rosszul mert én nem mindig értem. Ennyit érek ilyen téren... Amúgy meg az csak simán gerund nem kell az -ium ;)
2015. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!