Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan állapítjuk meg a...

Hogyan állapítjuk meg a végződését? (német! )

Figyelt kérdés

Hogyan állapítjuk meg a végződését?


Zahlreiche ___ Unternehmen haben sich hier in letzter Zeit niedergelassen.


Lehetséges válaszok: deutsche, deutschen, deutscher, deutsches


Valaki el tudná nekem magyarázni érthetően, hogy melyik a helyes válasz,és miért mert nem tudom miből lehet rájönni.


2018. aug. 1. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell tanulnod a melléknévragozást, ennyi. Nem olyan bonyolult.
2018. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
[link] ez az oldal nekem annó sokat segített itt van az összes melléknév ragozás táblázatokba is szedi példát is ragoz neked végig illetve előtte ki is van emelve h milyen esetben melyik fajta melléknévragozást kell használni. Annyi van lemaradva a gyenge ragozásnál hogy akkor is használjuk ha határozott a névelő: der die das de ez a táblázatból látszik hiszen a példát is így ragozza. És oda írja azt is hogy mikor melyik melléknév ragozásnál hogyan kell kérdezni.
2018. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: Nem mondod? Ha ezt nem írod le, ki nem találtam volna.

Nagy segítség volt! :)


#2: Köszönöm szépen! De sehogy nem értem, hogy mikor melyiket használjuk. Nekem is van ehhez táblázatom, de hiába nézem, egyszerűen nem tudom használni ha így mondatba kell írni az adott szót. :(

2018. aug. 1. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a táblázatot és ott kell keresni a helyes ragot, ahol azt írják, hogy nem áll az adott szó előtt, se névelő se névmás.

Az erős ragozás lesz az.

Innentől kezdve látod hogy a főnév többes számban van, nem a toldalékból, mert ennek a főnévnek a ragozása nem rendhagyó. A haben ige főnévi igenévi alakban van, ergó az Unternehmen többes számú főnév.


Ez egy kijelentő mondat alany esetben. "Számos vállalat..."


Számos német vállalat. Zahlreiche deutsche Unternehmen.


Erős ragozás ---> Alany eset (N) ----> Többesszám.(-e)


Egyébként a melléknevek felsorolása esetén könnyű dolgod van, mert ha egy főnév előtt 4-5-6-100 melléknevet soroltak fel, az összes ugyan azt a ragot fogja kapni. Úgyhogy a Zahlreiche -e ragja árulkodó.

2018. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tartalmas magyarázatot! Megpróbálom eszerint megcsinálni a többi feladatot is!
2018. aug. 1. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!