Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért sietnek olyan sokan a...

Miért sietnek olyan sokan a nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés
Ismerek olyat, akivel a szülei már általános iskolában letetették, természetesen kisebb vagyonokat költve külön tanárokra. Miért csinálja ezt olyan sok szülő? Miért nem jó később, mély, stabil és biztos tudással nekimenni, akkor, amikor tényleg szűkség lesz rá?

2018. aug. 1. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Mert kitalaltak hogy csak nyelvvizsgaval lehet egyetemre menni.
2018. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Mert 2020-tól kötelező fel a felsőoktatási felvételihez a nyelvvizsga. Lehet érettségi mellett is még nyelvvizsgára készülni, de miért szivatnák meg a gyereküket akkor, amikor látják előre, hogy úgy is kelleni fog?
2018. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Mert anyelvvizsga csak egy papír, amit jó muínél elöbb megszerezni, mert nem veszi el késöbb sz idöt a fontos tárgyaktól.

Aki tudni is akarja a nyelvet, az bármikor el tudja mélyíteni a tudását, viszont papír nélkül nem tud továbbtanulni.

2018. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
A felvételin most is jár érte pont és később majd lehet, hogy alap követelmény is lesz, illetve csomó helyen elvárás, szóval azt megértem, hogy mindenki akar nyelvvizsgát. Én csak azt nem értem, hogy miért akarják egyesek idő előtt erőltetni... Szerintem akkor kell elmenni nyelvvizsgázni, ha már jó esély is van arra, hogy sikerüljön. Az sem baj, ha sikerül, de esetleg még nem az igazi a nyelvtudása, mert azt később is lehet fejleszteni (bár sajnos én azt látom, hogy nagyon sokan csak a papír miatt csinálják és amint megszerzik a nyelvvizsgát már semmit nem foglalkoznak a nyelvvel). Viszont csomóan vannak, akik még nem tartanak azon a szinten, de mégis próbálgatják. Például nekem volt egy osztálytársam, aki ötször ment el nyelvvizsgázni és nem sikerült neki... még ő maga mondta, hogy egy értelmes mondatot sem tudott összerakni, de csodálkozott rajta, hogy miért nem sikerült a nyelvvizsgája. Többen is voltak így, csak ők egy-két próbálkozás után feladták. Ennek nem tudom, hogy mi értelme volt, főleg úgy, hogy még bőven volt idejük és érettségi előtt simán fel tudtak volna készülni. Valamint én is látok olyat, ahol a szülő erőlteti...például együtt jártam nyelvtanfolyamra egy általános iskolás lánnyal és mikor az anyukája jött érte, akkor minden egyes alkalommal megkérdezte, hogy mikor mehet nyelvvizsgázni. Ki volt akadva, mikor mondták neki, hogy végülis ügyes a lány meg minden, de azért még nem tart a középfoknál és valószínűleg még magyarul sem tudna pl. közéleti vagy gazdasági témákról beszélni, nemhogy németül.
2018. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerinted miért? Nem játékból mert 5x. A szülők tolták, mert már mindenknek van, az ő gyerekének is legyen. Meglepődnél, hogy mennyire nem a gyerek dönt ezekben a kérdésekben! A szülők versenye ez, nem a gyerekeké. A fsza szülő gyerekének nyelvvizsgája, jogsija, kitűnő bizonyítványa van versenyistálló iskolában, menő egyetemre veszik fel (hogy közben a gyerek refluxos a stressztől és aranyere van, mert székrekedéssel küzd 10 éves kora óta, az senki nem érdekel).
2018. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Én meg irigylem azokat a gyerekeket, akiknek megvan a nyelvvizsgája már hamarabb. Így nem érettségi előtt, vagy egyetemi államvizsga előtt kell azzal is szenvednie,hanem sokkal hamarabb megcsinálja, később nem lesz erre gondja.

Na nekem nem erőltették a szüleim. Egyetemre volt annyi pontom államira is,hogy ne kelljen nyelvvizsga a felvételihez. Bekerültem. Annyi órám volt, hogy nyelvtanulásra nem volt időm, utolsó évben jött a gyakorlat, szakdoga leadása, államvizsga... Nem is kaptam ki a diplomám időben, mert nem sikerült elsőre a nyelvvizsgám. Ilyenkor szidom magam, miért nem csináltam meg gimiben,mikor nyáron is rengeteg szabadidőm volt.

Nem azt mondom, hogy 10 évesen már középszinten kéne beszélni valamilyen nyelvet, de a középiskolai évek alatt jó megcsinálni.

Miért vannak lepontozva amugy a válaszok? Teljesen korrektek pedig...

N

2018. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy jön ide a felsőoktatás. Amikor azt írtam, "akkor, amikor tényleg szűkség lesz rá", ezekre a dolgokra gondoltam. Az általános iskola nagyon-nagyon messze van a fősulitól, és 10. vagy 11.-ben már van annyira biztos tudása az embernek, hogy komolyabb rákészülés nélkül letegye.
2018. aug. 1. 13:53
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha a középfokú nyelvvizsgára magolni és készülni kell, az azt jelenti, hogy marhára nem beszéljük a nyelvet. Ezért nem helytálló érv a "ne az érettségi előtt kelljen szenvedni vele".
2018. aug. 1. 13:57
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

Akkor meg szenvedj vele érettségi előtt :D tapasztalatot írtam le őszintén, ezért vagyok leszólva. nevetséges ami ezen az oldalon megy. normálisan válaszol az ember, az se jó.

a német különtanáromnak a lánya is 14 évesen csinálta meg a középfokú nyelvvizsgáját. milyen nagy könnyebbség lesz neki hogy már nem kell ezzel foglalkoznia.

ja és 2020-tól elvileg majd csak az jelentkezhet felsőoktatásba akinek van nyelvvizsgája. de akkor majd csináld meg 30 évesen. el ne kapkodd.

2018. aug. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem szóltam le, és nem is pontoztam azt a hozzászólásodat, de ez az utolsó kritikán aluli, és kikérem magamnak. Tényleg, próbáld már meg elolvasni, amit írtam. És ha neked szenvedés egy hitvány középfokú nyelvvizsga, akkor kicsit húzz bele a tanulásba.
2018. aug. 1. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!