Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi nyelvet lenne érdemes...

Mennyi nyelvet lenne érdemes egyszerre tanulnom?

Figyelt kérdés
Angolul 6 éve tanulok,és gimnáziumban nyelvi előkészítőre jártam,ahol minden óra angolul folyt.Középfokún,75%-al átmentem,viszont célom érettségiig egy felsőfokú is.Az előkészítő évben bejött az olasz mint második választott nyelvem,úgyhogy azt is 1 éve tanulom.A nyáron jött az ötlet hogy nagyon szeretnék megtanulni németül hogy a jövőben kimehessek Ausztriába egy kis időre,az olasz-osztrák határhoz.Mivel csak most leszek "9.es" igazán(rendes tantárgyakkal)így még rengeteg időm van érettségiig.Úgyhogy azt gondoltam ha most elkezdem nagyon alapfokon a németet,(persze az olaszra koncentrálva,az angolt meg továbbfejleszteni)akkor fokozatosan az évek során azt is meg tudnám tanulni.Csak attól tartok hogy a 3 nyelv összekeverne.Válaszokat előre is köszönöm!

2018. aug. 1. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a harom nyelv osszekeverne tenyleg jogos problemanak hangzik, de igazabol semmi alapja, a nyelvek (foleg ha hasonlo nyelvcsaladbol vannak) inkabb segitik egymas tanulasat.


Egyedül néhány közös, de picit különböző szónál szokott gondot okozni, pl nalam németül a familie kiejtese volt ilyen akaratlanul, irasban az aggressive es agresszív az, ami szamomra nehéz, ilyesmikre gondolok, de ezek sokkal ritkábbak, mint elsőre tűnik.


Ha mind a hárommal foglalkozol folyamatosan, akkor nyugodtan tanuld, de nyelvet gyorsan lehet hasznalat nélkül felejteni, arra figyelj, hogy mindegyiket a szintednek megfelelo mennyisegben es minosegben hasznald.

2018. aug. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés egyszerre egynél több nyelvet komolyan tanulni. Hogy egy nyelvet komolyan tanulj ahhoz napi 1-1,5 órás tanulás minimum szükség ez pedig a te esetedben össze adva napi 3 óra és ez nagyon komoly szellemi munka ami nagyon megterhelő tud lenni.


Ezzel max annyit érhetsz el hogy valamit tudsz majd makogni mind három nyelven de komoly témákról társalogni aligha.


Én a helyedben az angolt tornásznám fel, arra szánnám az időmet és utána lehet beszélni a többiről. Koncentrálj egyre, a multitasking nyelvtanulásnál korántsem szerencsés!

2018. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyi nyelvet érdemes egyszerre tanulnod, igazából a te képességeidtől,kitartásodtól, szorgalmadtól és szabad idődtől függ, de az alapján, amit leírtál, szerintem kezdj bele németbe is, és meglátod majd, hogy megy 3 nyelv tanulása egyszerre.

Saját tapasztalatom alapján is ezt gondolom, mert én 4 nyelvet (spanyol, német, angol,olasz) tanulok egyszerre, és 3ból már meg van a középfokúm, már csak angolból kell, idén érettségiztem, és én is 9.-ig csak 1 nyelvet=németet tanultam, és akkor kezdtem el a másik hármat, nem egyszerre,hanem pár hónap különbséggel,de egy idő után már 4et tanultam egyszerre, és nem keveredtek össze inkább segítettek egymás tanulásában a hasonlóságok miatt, és a nyelvtanulás is egyre könnyebben ment a sok gyakorlás által.

2018. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!