Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire kell tudjak törökül...

Mennyire kell tudjak törökül hogy 1-1 párbeszédet nagyjából letudjak fordítani sorozatokból?

Figyelt kérdés
Szeretem a török sorozatokat és sokszor eléggé zavar hogy nem tudom miről beszélnek :D Aztán eszembe jutott hogy elkezdem tanulni de nem akarok én perfekt lenni meg minden egyes nyelvtani részt tudni. Elég ha nagyjából megértem miről beszélnek 1-1 jelenetben. Ehhez elég ha az alap nyelvtani részt megtanulom ? (többesszám, tárgyeset, múlt idő stb..)

#török #Töröknyelv #Töröknyelvtan
2018. aug. 1. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A török ragoz, mint a magyar, ezért nagyon nehéz eleinte megérteni a szavakat. Ha csak a többesszámot és pár ragot tudsz pl, az sajnos még semmire nem elég, mert az csak egy-egy rag a szón, nem fogod sajnos megérteni, miről beszélnek.

Én éltem kint, és kellett kb. 4-5 hónap, és sok nyelvtani háttértudás, mire rendesen megértettem miről van szó körülöttem.

2018. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sorozatforditas, illetve a sorozatok megertese az egyik legnehezebb dolog. Evek ota kint elek, folyekonyan beszelek, de biztos tudnanak olyat mondani (plane az ilyen fekete tengeri akcentusos sorozatokbol), hogy meg az alap temat is talalgatnom kene. Amiket meg fentebb irtal: a tobbesszam nem fog elorevinni az ertesben (lar/ler a többesszam), a targyeset teljesen mashogy van hasznalva mint a magyarban, az igek szemlelete pedig szinten teljesen mas (pl. gelir, geliyor, geliyormuş - ezek mind ő jön-kent forditjuk magyarra, vagy mult idonek ott van a geldi, gelmişti, geliyordu, gelecekti - ez meg mind egyszeruen jött-nek fordithato magyarul, törökül megis ennyi alakja van teljesen mas jelentestartalommal).
2018. aug. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszotokat :) szerintetek érdemes lenne elkezdenem ez miatt? Napi 1-2órát tudnék vele foglalkozni meg tetszik is a nyelv és nem erőlve tanulnám.
2018. aug. 2. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van kedved hozzá, kezdj neki nyugodtan. :)
2018. aug. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!