Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni az angol...

Tudnátok segíteni az angol jövő idő használatában?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még a suliban tanultuk a jövő időt de csak a going to-t és a will/won’t-ot. Már ott nem igazán értettem a különbséget de ahogy nézem a sorozatokat hallom a gonna-t meg a ‘ve been-t és fogalmam sincs hogy melyiket mikor és hogyan kell használni. Angolból amúgy egyik legjobb vagyok az isztályban meg jobb tzket írok mint magyarból és később tervezek angliába gimibe menni (ami úgy néz ki nem fog összejönni de legkésőbb felnőttként ki fogok menni) és ezekhez sem ártana mielőbb elkezdeni jobban a nyelvet. Úgyhogy aki tudja az légyszi megpróbálná elmagyarázni?
2018. aug. 7. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Gonna=going to

've been-nek köze sincs a jövőhöz, az a múlthoz tartozik.

2018. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Az angol számos fódon ki tudja fejezni a jövő időt:

- present simple

- present progressive

- going to

- future simple

- future progressive

- stb.


Nem fogom neked leírni, melyiket mikor kell használni. Fogj egy angol nyelvkönyvet vagy nyelvtankönyvet és tanulj!

2018. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A will használata: hirtelen döntéseknél, ígéreteknél, ajánlat tevéseknél.

Példák:

hirtelen döntés - I’ll go. (pl ha valaki megkérdezi tőled, hogy mész-e vacsorázni, te pedig hirtelen válaszolsz)


ígéret - I’ll always love you. (szerintem ezt már eleget hallottad a dalokból is)


ajánlat tevés - I’ll help you.


A be going to használa: tervezett eseményeknél, jóslatoknál

Például:


jóslat - It’s going to rain. (képzeld el a helyzetet, hogy mész hazafelé, felmézel az égre, látod, hogy sötétek a felhők és ebből “megjósolod”, hogy esni fog.)


tervezett dolog - We are going to go to Italy.


GONNA= going to (összevont alak)


Olyat is hallottam már, de az valószínűleg nagyon szleng, hogy I’mma, ez az I’m gonna összevont alakja, csak hogy tisztában legyél vele, ha hallod.


Van egy olyan jövő idő is, ami konkrétan ugyanaz, mint a folyamatos jelen, legalábbis képzésében. Ezt akkor használjuk, ha meg van tervezve valami, le is van szervezve. Például holnap mentek moziba a barátokkal, le van velük beszélve és már meg is vettétek a jegyeket.

Ez így fog kinézni: We are going to cinema tomorrow. (Nem ősszekeverni a going to-val, mert az így nézne ki: We are going to go to cinema tomorrow.) De ha az ilyeneknél going to-t használsz, az is teljesen jó élő beszédben.

2018. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm így mistmár világos az egész :)
2018. aug. 8. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!