Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jövő tavaszra felsőfok alapról...

Jövő tavaszra felsőfok alapról (angol)?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az lenne a kérdésem, mennyire lenne reális eljutni arra a szinte, hogy jövő tavasz végéig maximum egy angol felsőfokot lerakjak, ha most a B1-et verdesem kb.?


Napi 4 órát tanulok jelenleg kb. A képességeim átlagosak, vagyis nem vagyok az, aki egyszer valamin végigfut, és teljesen megérti a dolgot.


2017. szept. 23. 11:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve melyek azok a nyelvvizsgatípusok, amelyek nem túl nehezek, de azért el vannak ismerve? vagy a kettő kizárja egymást?
2017. szept. 23. 11:05
 2/6 A kérdező kommentje:
És körülbelül napi max 4-5 óra amit rá tudnék fordítani.
2017. szept. 23. 11:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Napi max 4-5 órával van rá esélyed, de aért a zsonglőrre hasonlítana az, a tudást óvatosan egyensúlyozva viszed a vizsgára, és bármilyen hatásra leborul, egy rossz alvás a vizsga előtt, egy hasmenés, egy nem várt nyelvi szerkezettel találkozás... szerintem.

Meg aztán kérdés, meddig tart az elhatározás, hogy napi 4-5 óra, meg aztán kérdés, hogy nem merülsz-e ki 3 hét múlva, és ilyenek.

2017. szept. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, már régóta csinálom így, szinte 0-ról kezdtem, a lelkesedés nem fogy el biztosan.
2017. szept. 23. 13:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg más dolgot is tanulok ennyit, szóval napi 7-8 óra tanulás mindig van, nem mehet lejjebb :))
2017. szept. 23. 13:16
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Én nem tartom ezt túl reális elképzelésnek. Amúgy személy szerint a dexam nyelvvizsgát találom a legkönnyebbnek, de ez elég szubjektív kinek melyik vizsga könnyebb.


Ha most egy alapfokú tudásod van és nem vagy egy nyelvzseni akkor kb 3 evet mondanék és akkor nem kell naponta 4 órát tanulnod. Én se hiszem, hogy ez tartható lenne, hogy tényleg minden nap feláldozz 4 órát nyelvtanulásra. Heti 3 alkalommal reálisabb, közben tud "üllepedni" az anyag. Közben olvashatsz angol könyveket, angol szinkronis (elején pluszban feliratos) filmeket is nézhetsz, és így nem kell direktbe leülnöd és magolnod. Kevésbé utálod meg a nyelvet, ha úgymond szórakozva tanulod. A nyelvtant le kell ülni és megtanulni így is persze, de arra heti 3x4 óra bőven elég. Heti 12 óra alatt is elég jól tudsz haladni a nyelvtannal, van időd gyakorolni, időnként ahogy haladsz szintednek megfeleően angol nyelvvizsga példákat vagy angol érettségiket is végig megoldhatsz, hogy lásd hogy haladsz. Plusz a beszédet kéne gyakorolni (magántanár vagy neten ilyen penpal-szerűvel). És akkor ténylegesen meg is tanulod a nyelvet és nem csak így gyorstalpalóval bemagolsz amit csak tudsz aztán a vizsga után egy hónappal meg ki is megy az egész a fejedből.

2017. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!