Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tanulható...

Leértékelt kérdése:

Mennyi idő alatt tanulható meg az angol olvasás?

Figyelt kérdés
Nem, nem akarok akarok angolul beszélni csak érteni a szöveget. Nemrég elkezdtem olvasgatni angolul, de alig értek belőle valamit. 2-3 fordítón keresztül próbálom értelmezni a szavakat. Néhányat már jól értek, közel 2 hét alatt tanultam őket meg. :D
2018. aug. 7. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fordítón keresztül nem tudsz soha megtanulni olvasni, mert nagyon rossz, értelmetlen szövegeket produkál.

Ha angolul akarsz olvasni, akkor is meg kell tanulni a nyelvet meg az alapnyelvtant.

Csak szavakat tanulni meg végképp értelmetlen, mert az angol szavaknak általában rengeteg, egymástól eltérö jelentése van, másrészt hiába érted az egyes szavakat, a mondatok ettöl még nem lesznek érthetöek.

2018. aug. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez azért nem igaz, mert nem egy mondat sort másolok be, hanem egy-egy szónak a jelentését próbálom társítni a másikhoz vagy helyesen értelmezni, ugyanakkor a keresőbe is rá keresek az aktuális szóra.
2018. aug. 8. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Én google fordítóval tanultam meg felsőfokon angolul gimi alatt. Az angol tanárom nagyon jól leadta a nyelvtant, de szavakat szinte egyáltalán nem vettünk. Itthon napi több órát olvastam, 1 év alatt rengeteget fejlődtem. Eleinte az egész szöveget áttettem, később már csak 1-1 szót. Gimi előtt németül tanultam, angolul egy szót sem tudtam.
2018. aug. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik. :D Ha úgy adódik napi 2-3 órát olvasok és fordítom is a szöveget, hogy később vissza tudjam olvasni. Volt már olyan, hogy hajnali négyig ezt csináltam. Csak olyat nézek ki magamnak, ami igazán érdekel, de nincs hozzá magyar fordítás. Már néhány filmet is kinézetem magamnak. :D
2018. aug. 8. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!