Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszert tudtok arra,...

Milyen módszert tudtok arra, hogy fejlesszem az angol beszéd folyékonyságomat? Jelenleg B1 szinten áll az angol beszédkészségem, (írás, olvasás B2.

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyakorolj!
2018. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

el kell járnod valahová beszélgetni.


Esetleg angol anyanyelvű szexpartner :P

2018. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az angol nők nem néznek ki jól, Amerika meg messze van.
2018. jan. 15. 11:19
 4/11 anonim válasza:

Szia!

Írok pár példát:

Én pl külföldiekkel játszom egy online játékon, csak angolul tudunk beszélni egymással (nem chaten irogatunk, hanem beszélgetünk). Ez nagyon jó mód a fejlődésre a beszédben, és a hangulat is jó ráadásként! :)

Ha már dolgozol és van rá esélyed, menj ki külföldre dolgozni. Egyik barátomnak annyi szókincse volt angolul, hogy helló és job. 3 hónap után már simán beszél (velem is) angolul.

Ahhoz, hogy jól ki tudd fejezni magad, folyamatosan kell fejlesztened a szókincsed, nagyon fontos. Szoktam sok külföldi videóst nézni, akik angolul beszélnek, nekem ez is nagyon nagy segítség volt, megtanultam tőlük ezt a beszédstílust. :)

Ennyi jutott eszembe :)

17/L

2018. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Már 1,5 hónapja csak angolozok de a folyékony beszéd még nem megy. Másrészt a hallásom szörnyű, pedig napi 1 hanganyagot mindig meghallgatok és átnézek....

2018. jan. 17. 09:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha hallásértés is kell, akkor ajánlom a youtuberek angol oldalát! Keress valaki szimpatikusat, aki olyan dolgokról csinál videókat, ami érdekel, és máris egy valósághű helyzetben hallgatod az angol nyelvet. Sorozatokat, filmeket is nézhetsz.

Én is ezt csináltam, és a nagyon tudományos szövegeken kívül már megértek mindent (kivéve ha nagyon motyog a beszélő, de azt meg magyarul se lehet mindig felfogni :D)

17/L

2018. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Neked mennyi időbe telt a hallásod és beszédedet középszintre fejleszteni?
2018. jan. 17. 20:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem mértem az időt. Negyedikben kezdtem angolt tanulni, aztán lassacskán fejlődtem, gondolom. Franc se emlékszik már, hogy őszinte legyek :D Már az a megszokott, hogy mindent értek, amit mondanak, és már nem is rémlik, milyen volt, amikor nem értettem egy szót sem.
2018. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bárcsak én is ott lennék már, hogy mindent megértek...
2018. jan. 17. 22:24
 10/11 anonim válasza:

#4-es válaszoló vagyok ismét

Ahogy a #6-os válaszadó írta, nézz külföldi videósokat, olyan témában, amilyen érdekel téged! Szerintem ez az egyik leghasznosabb dolog! Azért is, mert egy idő múlva elkezded megjegyezni és megérteni az adott beszédstílust. :)

Én 1. osztályban kezdtem általános iskolában, most 11.-ben megyek a felsőfokú nyelvvizsgáért. Emlékszem, mi angol órán, 8 éven át nem nagyon beszélgettünk angolul, a videók segítettek youtubon. :)

2018. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!