Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az probléma ha nem tudok...

Az probléma ha nem tudok angolról magyarra fordítani szöveget?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordul, hogy anyám megkér hogy fordítsak le neki hosszú szövegeket, ehhez hasonló dolgokat, de egyszerűen képtelen vagyok a mondatok nagy részét egy normális magyar mondattá lefordítani, csak ideges leszek tőle mert nem találok magyar szavakat satöbbi, és ha le is fordítom "sok" idő amíg szép magyar mondattá alakítom.És hiába értem angolul, nem tudom annyira jól leforditani, mert folyton szavakat keresek.3 éve élünk kint amúgy.
2018. aug. 9. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nálam is van így, nagyjából tudok angolul, B2 es nyelvvizsgám is van, de néha kapok olyan szókapcsolatot szülőktől/ismerősöktől, amiből vagy az egyik szót nem értem (minden szót azért ugye nem tudok akárhogyis) vagy pedig értem a jelentését, de magyarul kifejezni mégsem tudom, mert valahogy egyszerűen érteni kell :D
2018. aug. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%
Ha kint élsz, akkor igen, gond.
2018. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak velül beszélek amúgy is magyarul... meg max az ismerőseikkel, de egyáltalán nem használom a magyart.
2018. aug. 9. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Majdnem anyanyelvi szinten beszélek, de pocsékul fordítok, angol szövegkörnyezetben ugyanis angolul gondolkozom, emellett pl szakszavak magyar megfelelőjét se tudom minden esetben, ezért külön szakma a fordító ;)
2018. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Azt csak te tudhatod, hogy ez probléma e nektek. Én nem tudom elképzelni, hogy ne tudjak valamit lefordítani magyarra.
2018. aug. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!