Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC B2 német tapasztalatokra...

TELC B2 német tapasztalatokra lennék kiváncsi?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azoktól kérdeznék elsősorban, akik már voltak ezen a típuson. Mik a tapasztalataitok? Gondolok itt a feladatok nehézségére, magnóra. Hasonló nehézségűek, mint a gyakorló könyvekben? :)

2018. aug. 15. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, és szerintem nem volt nehéz. Az a legjobb benne, hogy tényleg nem a nyelvtanra megy rá, és ha nem is tudsz valamit, mindig ott van a lehetőség a tippelésre. A szóbeli résztől féltem a legjobban, de aztán az sikerült a legjobban. A hallgatás picit nehéz. Meg amúgy tényleg, ha begyakorolod a típusfeladatokat, menni fog! :)
2018. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az egyetlen dolog ami húzhatja az idegeidet az az idő. 90 perc 5 feladatra, hááááát… nagyon ki van centizve :D, viszont ha sokat olvasol előtte, nagy a szókincsed, egyáltalán nem nehéz, teljesen érthető. A hivatalos feladatsor ami fent van a honlapon, az kb. tükrözi a nehézséget, nem sokkal nehezebb ott sem. TELC előnye, hogy tippelni is lehet, főleg hallgatásnál!

Szóbeliről annyit: Prezentációmban azt mondtam hogy nem szeretnék németországban élni (egy német nyelvvizsgán!!! :D ),a vitatkozásnál kb. 3 mondatot mondtam, a problémamegoldásnál sem sokkal többet és 63%-os a szóbelim. A TELC szóbeli a legnagyobb lutri.

2018. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!