Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valami tippetek, hogy...

Van valami tippetek, hogy hogyan tanuljak könnyen angolul?

Figyelt kérdés
Iskolában az angol tanárunk elég... Tudatlan. Látszik rajta, hogy ő sem igazán ért a nyelvhez, így érthető, hogy nem tud normálisan tanítani sem. Viszont én szeretnék megtanulni angolul. Eddig mindig úgy próbálkoztam, hogy angol felirattal néztem a külföldi videókat és fordítóval lefordítottam azokat a szavakat, amiket nem ismertem (ezeket le is írtam egy füzetbe). De nem érzem úgy, hogy ez nagyon hatásos lenne. Esetleg van valami tippetek, hogy OTTHON hogyan tudnék könnyen angolt tanulni?

2018. aug. 17. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Én így csináltam:


1.Letöltöttem a Raraxy nevű programot.

Itt nagy vonalakban leírja a szerző nyelvtan nagyját.

Végülis itt az volt a cél, hogy ha megnézek egy általános szöveget, akkor felismerjem a mondatok összetétele, ragozás alapján, hogy melyik igeidő, szerkezet. Tehát tudom, hogy ha van benne was plusz inges ige, akkor az nagy valószínűséggel folyamatos múlt. Vagy ha épp passzív a mondat.

Vagy épp vonatkozói mellékakármi, amit általában az angolok igénytelen.... módjára nem választanak el sokszor vesszővel stb és zavaró lehet egy kezdőnek.

2. E program, plusz Dohár Péter, illetve Szalai Nóra könyvei segítségével megértettem az igeidőket, mert oké, hogy felismertem, hogy folyamatos múlt, de nem tudtam pontosan, hogy mit jelent.

3. A Raraxy vagy a Dohár művekben sok példamondat van, ezeket fordítottam.

4. A sok gyakorlás után nagyjából megértettem, hogy melyik igeidő hova tartozik, de máig keverem, de nem életbevágó hibákat vétek. Sőt, majd fogod tapasztalni, hogy fenti 3 szerző is össze vissza keveri, viszont ezek ilyen nagyon pici ellentmondások, a vizsgán nagyon nem fog érdekelni senkit, ha bekavarsz egy egyszerű múltat egy befejezett jelennel, mert kb ugyan az a kettő.

4. Ezt követően a segédigéket néztem meg.

Na itt azt kell tudni, hogy a nagyrésze hablaty, nagyjából nézd át, de a kutyát nem érdekli, hogy most Must vagy need, kb dobókockával döntik el, hogy most melyik kell. Vagy ugyan ilyen a going to vagy a will. Elvileg az egyiket 100% esetén használjuk, a másikat meg akkor ha nem teljesen az.

5.Youtube videók felirattal, nonstop, de én ezt a végére hagytam, mert ugye úgy jobb hogy érted is miről van szó, nem csak a kiejtésre figyelsz, szal ezt én az elején hanyagoltam.

6. Ami viszont végig ment az Szalai Nóra 5 perc féle újság olvasása, akár többször is kiolvastam.

Vannak neten jó könyvek, amik kifejezetten kezdőknek vannak, Oxford regények.

Érdemes telefonnal olvasni, mert arra tudsz telepíteni szótár programot is.

Nagyjából ennyi, a lényeg a rendszeres, napi szintű gyakorlás.

2018. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Jah még valami.

Az angol nyelv olvasása során fogsz találkozni olyan mondatokkal, amiknél fent leírtak nem fognak működni.

Hiába nézed a mondatot, se nem felel meg ennek, se nem felel meg annak.

Na, Dohár a könyvében úgy emlékszem 50 ilyen akármit magyaráz el.

Tehát mint például a "by the way".

Hiába fordítod, semmi értelem nincs benne.

Egyszerűen meg kell tanulni, hogy mit jelent és kész, nem kell elemezni, el kell fogadni és kész.

A fenti egy egyszerű példa volt, van ennél sokkal rosszabb is.

Hasonlóak a vonzatos igék, mikor az ige kap egy kiegészítő szót, aztán megváltozik a jelentése.

Sajnos ilyen igebeol van vagy 500,ahogy Dohár 50 es listája is elég gyenge, jóval több ilyen van.

2018. aug. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2018. aug. 18. 11:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Duolingot használok. A középsuliban fel voltam mentve angolból(órákra bejártam) ennek ellenére ezzel tudok tanulni.
2018. aug. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha teljesen kezdő vagy duolingo, ott szépen meg lehet tanulni a nagyon alap dolgokat, másra nem igazán jó az a program ahogy tapasztaltam

Ezután törekedj rá, hogy a lehető legtöbb dolog angolul legyen körülötted (pl. telefont állítsd angol nyelvre, hallgass angol zenéket, nézz filmeket, sorozatokat stb.)

Filmekhez tölts le feliratot, felirat nélkül csak akkor szabad ha már van egy nagyobb szókincsed

És fontos hogy írj ki minden egyes szót, kifejezést amit nem értesz, erre tökéletes pl a quizlet alkalmazás (pc-n és mobilra is van), itt az is jó még hogy el is mondja neked az adott szót a kiejtés miatt

Ha 3-4szer találkozol valamivel az általában már rögzülni fog és nem kell megint kikeresni

Ez mind passzív nyelvtudást fog adni, szóval a szövegértés menni fog viszont ettől még nehéz lesz megszólalni

Ezért fontos még hogy fogalmazz is angolul, pl youtube alatt kommentelhetsz videók alá, vagy redditen a számodra érdekes fórumokon is használhatod a nyelvet

Vannak még különböző chat oldalak is erre a célra, valamint beszélgetőkörök is vannak néhány nagyobb városban

Ezek többnyire ingyenesek, Budapesten pl az angol követségről is szoktak rá járni anyanyelvűek akik segítenek pl a kiejtésben, kinevetni biztosan nem fog senki sem ha rosszul mondasz valamit


Gimiben sajnos nem nőtt még be a fejem lágya így nem igazán foglalkoztam a nyelvvel, lényegében sohasem tanultam

Amiket leírtam viszont ezzel eljutottam egy olyan szintre hogy gond nélkül bírok angolul újságcikkeket olvasni, filmeket nézni, valamint beszéd terén is akármilyen témában el tudok beszélgetni másokkal

Magyarul nem is olvasok meg nézek már kb semmit sem, az idegen nyelvű híroldalak amúgy is sokkal igényesebbek

Szerintem ez a legegyszerűbb és legélvezetesebb mód

A nyelvkönyvekkel az a bajom amúgy hogy rettentően érdektelen témákat dolgoznak fel, és nagyon sok olyan idióta szó meg kifejezés van amivel soha az életben nem találkozol utána

2018. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!