Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme idegen nyelvet tanulni csupán kedvtelésből?

Figyelt kérdés
Egy olyan nyelvről van szó, amit alapvetően viszonylag kevesen beszélnek, és nem valószínű, hogy valaha abban az országban fogok élni, ahol hivatalos nyelv. Viszont nagyon tetszik, szeretek is nyelvet tanulni és most van rá valamennyi időm is. Szerintetek van olyan készség, amit fejleszt a nyelvtanulás, és beépül a mindennapi tudásunkba, és nem feltétlenül csak azzal az adott nyelvvel van összefüggésben?

2018. aug. 23. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze, a memóriát mindenképp fejleszti, és fejlődik a kifejezőképességed is. Ha szórakoztat, bőven megéri, mert hiába ritka (bár emiatt lehet, hogy még kifizetődőbb megtanulni, hisz több emberrel tudsz szót érteni), mégiscsak egy nyelv, amit beszélnek emberek. Én sok emberről tudok, akik heccből tanultak nyelveket, és élvezték is.


Megtudhatom, hogy melyik nyelvről van szó?

2018. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem hozzátenni, hogy nekem az a filozófiám, hogy a nyelvtől az ember több lesz. A nyelv érték.
2018. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából már egy ideje elkezdtem, csak most van több időm rá, de elgondolkodtam, hogy mennyire van értelme, mert mondjuk nálam kb. olyan helyet tölt be, mint másoknál egy szeretett hobbi, abszolút nem kötelező tanulásként érzékelem. :) Nem a legkülönlegesebb, de hát mondjuk ki, itthon azért nem hiszem, hogy sokan tanulják, a svéd nyelvről van szó. Csak, ha abból indulok ki, hogy az egyetem miatt igazából mindig lenne mit tanulnom, nem biztos, hogy ezzel kellene töltenem az időt, de bűnös szenvedélyem... Köszi a választ!
2018. aug. 23. 23:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit írtál, abból azt hittem, hogy pl. litvánt vagy észtet tanulsz.. A svédnek még hasznát is veheted, egyike a keresett nyelveknek Magyarországon (ismerőstől tudom). Én azt mondom, hogy igenis tanuld, lehet, hogy a nyelvvizsgádat, amit más nyelvből nyögvenyelősen tennél le a diploma miatt, le fogod tudni tenni belőle. Ha motivált vagy, nagyon gyorsan haladsz, tapasztalatból tudom.
2018. aug. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.. Mondom ezt úgy (amit az előbb írtam), hogy szerintem nincs "haszontalan" nyelv. Ki tudja, mikor találkozol az adott nyelvet beszélővel? Ki tudja, mikor veszed hasznát egy ritkább nyelvnek?
2018. aug. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van, hogy nincs haszontalan nyelv! Sőt, igazából tényleg előfordulhat, hogy kelleni fog, mert olyan munkám lesz valószínűleg, ahol rengeteg emberrel fogok találkozni. Szóval ilyen szempontból abszolút hasznosnak tartom, csak azért van ezernyi más kompetencia, ami talán szükségesebb lenne, de... én ezt szeretem tanulni :) Viszont teljesen meggyőztetek, szóval köszönöm! Egyébként angolból és németből már van nyelvvizsgám, így a diplomához sem "kell" már konkrétan, ez egy teljesen szabad választás, hogy tanulom.


"Ha motivált vagy, nagyon gyorsan haladsz, tapasztalatból tudom."

Ezt értsem úgy, hogy te is tanultál/tanulsz svédül? Vagy csak általánosságban a nyelvekre értetted? Az első esetben, ha van valami könyv/kurzus/segédanyag, amit tudsz javasolni hozzá, szívesen fogadom.


Köszönöm még egyszer a válaszokat! :)

2018. aug. 24. 02:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig a svéddel baromi sokat érsz itthon. Megtanulod normális szinten (tudj beszélni, főleg írásban) Helpdeskeknél egyből lehet munkát. Itthon az a gond, hogy mindenki csak a szokásos angol - német, angol - francia nyelvpárosításokat tanulja, helpdesknél meg alig találnak más nyelvűeket. Ismerősöm, aki ilyen helyen dolgozok angol - spanyolnál van, de ő segít be az angol - hébereseknek meg az angol - portugáloknak is néha, mert annyira nem találnak embert ezekből a nyelvekből.
2018. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ebben nincs tapasztalatom, de biztosan igazad van, hogy ilyen munkakörökben nagy a hiány, és keresnek embereket. Viszont nekem alapvetően nem olyan munkám lesz, aminek a nyelvtudás adja az alapját, tehát tényleg nem olyan céllal tanulom, hogy ezzel helyezkedjek el. Viszont tényleg nem tudhatom, mikor fog majd jól jönni, szóval teljesen motiváló volt, amiket írtatok! :)
2018. aug. 24. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!