Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL vagy Origó nyelvvizsga a...

ECL vagy Origó nyelvvizsga a jobb és könnyebb B" angolból?

Figyelt kérdés
2018. aug. 30. 09:43
 1/4 A kérdező kommentje:
B2
2018. aug. 30. 09:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nehezen ment a nyelvvizsga, mindkettőhöz volt szerencsém. Az Origón a teszt nehéz volt, de azt már kivették. Ahogy néztem, már nem olyan vészes. Az ECL-en nekem a hallott szöveg volt nehéz, amiatt nem lett meg a nyelvvizsgám. A legjobb a TELC volt (azóta már több nyelvből is voltam itt-ott), itt voltak a legjobb tapasztalataim.
2018. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen nekem is a Telc illetve még az origóval is jó tapasztalatom van. Az ECL a hallás tényleg nehéz meg hogy elért a 250 szót a levélnél és én rövidnek találom a 45 percet a két szövegértésre, de a levélnél van szótár. Az origónál meg mindennél használhatsz igaz ott nagyon rámennek a szövegértésre illetve a fordításra, de a hallás jóval könnyebb. Attól függ miben vagy mi az erősséged ha hallás nálad gyenge avgy gyengébb akkor éna helyedben inkább az origot választanám
2018. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, ez csak papír, BESZÉLNI kell a nyelvet.


Nekem kisujjból kirázós volt, mert mire B2-vel hülyéskedtem, már bőven alkalmaztam is előtte (nagynéném Angliában élt, és kimentem hozzá nyárra).


Van, aki 12 év után képtelen letenni egy nyelvvizsgát, vagy megvan neki, csak épp semmit nem ért nyelvi környezetben :D

2018. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!