Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az eszperanto nyelv, nyelvvizs...

Az eszperanto nyelv, nyelvvizsga letetele, tenyleg konnyebb, mint pl az angol nyelve?

Figyelt kérdés

2018. aug. 29. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eszperantó nyelvtanfolyamra beiratkoztam pár éve szeptemberben és decemberben sikeresen csináltam egy középfokút. Az angollal meg már két éve szenvedek. :(
2018. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mindkettőt tanítom, és a tapasztalatom az, hogy lényegesen könnyebb. (Könnyebb, nem könnyű...tanulni ezt is kell!!)
2018. aug. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Igen, kb. 4-5-ször kevesebb idő és munkaráfordítást igényel. Ennek több oka van:

- mindent úgy írunk, ahogyan ejtünk (lásd angol, francia, stb. nyelveket)

- nincs igeragozás (lásd pl. orosz nyelv);

- a főneveknek nincs külön nemük (lásd német nyelv, der-die-das);

- az egész nyelvtan egy egyszerű logikai rendszerre épül fel,

- a logikus szóképzési rendszer miatt sokkal kevesebb szógyököt kell megtanulni;

- stb.


A központi www.eszperanto.hu oldalon részletsebb leírást, sok segítséget és oktatási eszközöket is találsz. Létezik internetes tanfolyam is.


Ugyanakkor én is hangsúlyozom, hogy az eszperantó ugyanolyan élő nyelv mint a többi, ezt is komolyan tanulni kell - csak sokkal gyorsabban lehet eredményt elérni! - Sok sikert!

2018. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Nagy, Attila válasza:
100%
Sokkal-sokkal könnyebb. Én nulláról 4 hónap alatt napi 1-1,5 óra tanulással learaktam elsőre a komplex nyelvvizsgát. Gyakorlatilag logikán alapszik a teljes nyelvtan és a szóképzés. Nincs ezer igeidő és nincs ezer rendhagyó dolog, mint az angolban. Akinek csak diplomához kell a nyelv, nem is értem mit görcsöl más nyelvekkel...Persze, ha kell és szeretne "valódi" nyelvet használni, az más, de csak a papírért hidd el könnyebb ezt megtanulni, mint némelyik szigorlatra vagy az államvizsgára felkészülni...
2018. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb. Az eszperantót bizonyítottan könnyebb elsajátítani mint a természetes nyelveket. Persze, nehézségek itt is lehetnek és vannak. Én is tapasztaltam, hogy többet tudok eszperantóul mint olaszul vagy németül, pedig ez utóbbiakat sokkal tovább tanultam mint az eszperantót. Szóval ajánlom az eszperantót.
2018. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Most hogy végigolvastam a válaszokat, kedvet kaptam eszperantóul tanulni.

Úgy tudom, nemcsak nyelvtudást ad, hanem az eszperantisták egy közösséget alkotnak az egész világon, vendégül látják egymást stb.

Igazából az eszperantónak kellene lennie az egyetlen világnyelvnek, ezt kellene kötelezően tanítani minden iskolában.

2018. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :) Tegnap találtam egy online honlapot, ahol az első leckét ingyenesen kilehetett próbálni. Kb 10 perc után néztem meg az első tesztet, ami 68%-os lett, majd utána egy másikat ami 71%. Kb fél óra alatt. Ez eléggé magáért beszél. Tényleg egyszerűnek tűnik, remélem később se bonyolódik be. Kérdésem az lenne, akik nyelvvizgáztak is belőle 4 hónap alatt, hogy Ti online tanultátok vagy tanárhoz, tanfolyamra jártatok? Köszi
2018. szept. 1. 12:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egyedül tanultam egy könyvből, amit a neten vettem. Úgy gondoltam, hogy ha nem megy egyedül, akkor majd keresek tanárt. Nem bonyolódott be később sem. Ment egyedül. A beszélgetés a vége felé hiányzott, én speciel a vizsgáztatóval beszélgettem életemben először. Így is meglett :)))) Youtube-on vannak Esperanto vlogok, azokat hallgattam, meg mp3-akat, ilyesmiket.
2018. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mi a fene ***** válasza:
Kérdésem, melyik diplomához fogadják el ?egyébként nekem is tetszene.
2018. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem a semmelweis egyetem elfogadja.
2018. szept. 2. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!