Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet vagy franciát éri meg...

Németet vagy franciát éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés
Most megyek majd gimibe és eközött a 2 nyelv között nem tudok dönteni. Ti melyiket választanátok?
2018. szept. 3. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Easy shot: németet.


1/ A legközelebbi értelmes célországok Ausztria, Németország és Svájc, ha külföldre akarsz menni majd tanulni (ösztöndíjra, vagy továbbtanulni) vagy dolgozni (ami igen könnyen előfordulhat)


2/ Magyarországon is rengeteg a német cég (kezdve a nagy gyárakkal, de azon túl is rengeteg), a magyar gazdaság erősen függ a némettől.


Összességében sokkal hasznosabb a német, akár tanulásról, akár munkáról van szó.


Természetesen a francia kultúra és Franciaország is csodaszép, ha vonzódsz ehhez a kultúrához akkor érdemes megtanulni franciául, oda is ki lehet jutni tanulni vagy dolgozni, de a német nyelvterületek sokkal esélyesebbek.

2018. szept. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A német jobban megéri, viszont nem könnyű nyelv. A franciával nincs tapasztalatom, bár úgy hallottam az is nehéz. Ha akár az állásokat nézzük, angol mellett 90%-ban németet szoktak kérni.
2018. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az amelyik jobban tetszik. Ez olyan, hogy hiába mondjuk pl.: a németet, ha kiderül te azt egyenesen utálni fogod, akkor úgyse fogsz semmire menni vele.
2018. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A német hasznosabb valamennyivel, ha végképp nem tudsz választani, azt tanuld.

De ha olyan terveid vannak, hogy Franciaországban akarsz élni, akkor a francia.

Ha Magyarországban gondolkozunk, akkor előbb tanuld meg a németet és ha később lesz kedved, időd, nekiállhatsz a franciának is.

Én angolt tanulok már nagyon régóta, most kezdtem a németet. Nekem a spanyol tetszik nagyon, de csak akkor kezdem el, ha németből elértem a középfokot.

2018. szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!