Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát vagy olaszt esetleg...

Franciát vagy olaszt esetleg spanyolt éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, csak angolul beszélek, és szeretnék egy másik idegen nyelven is megtanulni, de nem tudok dönteni. A szakomhoz különösebben egy nyelv se kapcsolódik, viszont Olaszország és Franciaország is egyaránt vonz a kultúrájukkal együtt. Mi alapján döntsek? Melyiket válasszam?

(Gondolkoztam azon is, hogy valami különlegesebb, pl. svéd, norvég, vagy valami szláv nyelvet tanulni, de azoknak talán kevesebb haszna van)



2018. jún. 26. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Ma már az angol nyelv mögött álló lobbi olyan sikereket ért el, hogy az mindinkább kiüresíteti a többi nyelvet.

Ettől függetlenül persze nem hülyeség más nyelveket tanulni. Mindhárom felsorolt ujlatin nyelv jól mutat az önéletrajzban. Ezek közül spanyolból van nyelvvizsgám, nyelvtana viszonylag egyszerű (angolnál bonyolultabb azért), kellemes, dallamoa nyelv, bár a hazai felhasználhatósága aránylag csekély.

Javasolni tudom még az oroszt, fekvésünkből adódóan nem elvetélt ötlet, a rendszerváltás után születettek közül alig beszéli valaki elfogadható szinten, de az öregebbek közül sem. Pedig világnyelv.

A skandináv nyelvekkel nem foglalkoznék a helyedben (hacsak nem érdekel kifejezetten az ottani kultúra), ott szinte mindenki jól beszéli az angolt.

2018. jún. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Az angol után a németet érdemes tanulni. Tetszik / nem tetszik; szereted / nem szereted, a németből van a legtöbb hasznod és a némettudás hiányából lehet a legtöbb károd. Bármikor fordulhat úgy a sorsod, hogy német cégnél, vagy németekkel kelljen dolgoznod; vagy Németországban vállalj munkát. Szóval újabb nyelveken az angol ÉS német után érdemes gondolkodni.


Én tanultam olaszul és keveset franciául is. Utólag inkább franciát tanulnék, egy árnyalatnyival hasznosabb, főleg ha Franciaországba vagy a Közel-Keletre utazol. De arra készülj fel, hogy nagyon nehéz nyelv, és jóformán nem lesz alkalmad gyakorolni. Persze vannak francia cégek Magyarországon (például Auchan, Decathlon) de ezeknél angollal is elboldogulsz.


Olaszul végképp semmi értelme megtanulni, de legalább nagyon könnyű tanulni (és felejteni is) és jópofa nyelv.


Még a hollandon gondolkodnék el.

2018. jún. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sztorama válasza:
100%

Ha kezdetben gyorsan akar haladni, akkor olasz vagy spanyol.

Ha szereti a kihívásokat, akkor a francia. Tény, hogy nehezebb a másik kettőnél, de megvan a maga logikája (nyelvészeti szempontból izgalmas). Nyelvtanárok tapasztalatai alapján középszintről már könnyebb eljutni a felsőfokra, mint akár angolból. Sok-sok gyakorlást igényel! Én is ezt tanulom és imádom, többek között a kultúrája miatt.

A franciával egy befolyásos nagyhatalom nyelvét sajátítja el. Igaz, hogy a francia cégeknél jó angoltudás kell, de előnyt jelent álláspályázatoknál, ha franciául is tud. Az angol nyelv nagyszerűen integrálta a franciát, ezért egy angol nagyszótár még fordításra is alkalmas lehet. Angolul is jobban tud majd, ha franciául tanul!

2018. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Valami ritkább nyelvre koncentrálj, pl.: héber, portugál. Miért? Mert baromi hiány van Helpdeskeknél ezekből és azok meg egyből adnak állást neked.
2018. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Héberül azért elég nehéz elfogadható szinten beszélni.
2018. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
angol es német alap. ezek után nagy kereslet van a szláv nyelvekre (orosz főleg), illetve a skandináv nyelvekre is hazánkban, egy ismerősöm nagyon jól beszél angolul és svédül, csak úgy kapkodtak utána. sok ember szereti a hazáját és elég nacionalista érzésű ahhoz, hogy elküldjön a búsba, ha az angollal akarsz a saját határán belül boldogulni.
2018. júl. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!