Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A tolmács/fordító szakma...

A tolmács/fordító szakma halott ügy - írták itt néhányan. De például valami ritka nyelvpárosításokkal (akár külföldre dolgozva) el lehet érni havi nettó egy-két millió forintnak megfelelő keresetet?

Figyelt kérdés
Tudom, ehhez a minimum feltétel a lehető legmagasabb szintű nyelvtudás, de van erre esély? Akár úgy, hogy külföldön/külföldre dolgozik az illető?

2018. szept. 8. 18:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%

nem halott ügy, bár változik.


én is azt ajánlom, mint a 9. válaszadó. bár felvétel sajnos nem nagyon van, még ha rákerülsz is a versenyvizsgás listára


de sosem értettem azokat, akik a ritka nyelveket proponálják - és mostanában az emberek 90%-a ezzel jön -, a kereslet-kínálat függvényében elég nehéz belőni, hogy mire megfelelő szintre viszed, e tekintetben vajon melyik nyelv fogja neked a legjobb arányt adni.


ha az uniós állások felé tekintgetsz (de tulajdonképpen egyébként is), az angol-német-francia kombóra kellene ráhajtani.

2018. szept. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Igen, tehát, Kérdező: szerintem van értelme keleti nyelven tanulni (disclaimer: én is "egzotikus nyelv"-tanár vagyok eredetileg), de inkább úgy könnyebb az üzleti életben használni, mint ahogyan egy fenti hozzászóló írja: ha konkrétan te foglalkozol üzlettel, és úgy használod terepen (azaz nem kifejezetten tolmácsként). Sokat ér az üzletben, ha tudsz korai, kínai, japán, arab stb. nyelven. De – mint írtam – a nemzetközi üzleti élet nyelve elsősorban az angol. Plusz pont, ha tudsz a tárgyalópartner nyelvén pár értelmes mondatot mondani, illetve terepen elengedhetetlen (Kínában dolgozni például).


Csak tolmácsként, mint mondtam, szerintem inkább hivatalos adminisztrációban, államapparátusban van némi igény, meg az EU-ban, mint írja valaki fentebb, de: oda szerintem is inkább anyanyelvűt alkalmaznak.


A megoldás: tanulni egy keleti nyelvet PLUSZ egy külker szakot mellétolsz, és úgy biznicelsz.

2018. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!