Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciául beszélők, tanulók! (? )

Franciául beszélők, tanulók! (? )

Figyelt kérdés

Még sosem tanultam franciául, de most felvettem tárgyként. Eredetileg németet szerettem volna nagyon tanulni, de arra sajnos nem volt jó az időpont.

Viszont a francia is érdekel, de számomra nagyon nehéznek tűnik, főleg a kiejtés és a nyelvtan.

A kérdésem pedig az, hogy annak, aki eddig csak angolul tanult, mennyire nehéz nyelv? Bonyolultabb, mint az angol? Mind kiejtésben, mind nyelvtanilag.

De más szempontok alapján szívesen várom az összehasonlításokat.:)



2018. szept. 9. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kiejtéshez tudok hozzàszólni. Annyi a lényege, hogy meg kell tanulni az egyes bezltűkapcsolatokat miként ejtik. Pl au-o, eu-ö. Ha ezeket tudod akkor màr nem nehéz. Nyelvtan igazàból egyénfüggő. Nekem az angol nem ment a francia viszont simàn. (nem azt mondom, hogy könnyebb, hanem hogy az én agyam jobba a latin nyelvekre van àllva). Ósszefoglalva, ha tetszik nyugodtan próbàld meg.
2018. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tetszik igazából, annak ellenére is, hogy alapjáraton a germán nyelvek érdekelnek jobban.
2018. szept. 9. 19:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyetértek az előttem szólóval, a kiejtés csak első ránézésre tűnik nagyon nehéznek. Csak meg kell tanulni a szabályokat, és mindenhol ugyanúgy kell utána ejteni (nem úgy mint az angolban... :) ). Nekem személy szerint az angol vált egyre nehezebbé, míg a francia sok tanulás után már egyre könnyebbé.

Nyelvtanilag nem annyira kötött mint az angol, egy kicsit jobban lehet variálni a szórendben is. Úgy vettem észre, hogy az angollal sok hasonló szó van (pl. difficult - difficile), ez is könnyíti.

Nekem nem is annyira a nyelvtan a nehéz, hanem a beszéd, de ez személytől függ gondolom. Számomra azért, mert én nem vagyok képes kihallani a többes számot/-kat a mondatból. Sokszor nem is ejtik ki, csak a névelőből tudsz rá következtetni. A másik indokom az,hogy le van írva egy mondat 2 sorban, és kimondasz belőle 3 szótagot. Jó, ez egy kicsit túlzás volt, de azért gondolom érted a lényeget :D

Összességében szerintem ugyanolyan nehézségű, mint az angol, csak más szempontokból. Remélem segíthettem :)

2018. szept. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is!

Igen ezt én is észrevettem, hogy az angolt B2 után egyre nehezebb lett tanulni.😃

Számomra is nagy félelem lesz szerintem a beszéd, pont amiatt amit írtál is, hogy viszonylag kevés betűt/szótagot ejtenek ki, ezért nehéz kihallani.

De azért várom már. Jó lesz egy új nyelvet tanulni.:)

2018. szept. 14. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!