Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Franciául beszélők! Az alábbi...

Franciául beszélők! Az alábbi mondatok lefordítása. (? )

Figyelt kérdés

Nem írhattam ki úgy a kérdést, ahogyan szerettem volna, de nagyjából annyi, hogy nagyon hálás lennék ha tudnátok segíteni! :)

Na, szóval az a helyzet, hogy az őszi szünetben megyek Párizsba és még csak most kezdtem a franciát, de szeretnék valamennyire kommunikálni, alapkifejezéseket megismerni, amiket tudok használni szálláskeresésnél, vásárlásnál...stb. Az angol nyelv rendben lenne azt hallottam, hogy nem szeretnek (nem hajlandóak!) angolul beszélni. Gondolom ez a szállodákra, ilyesmikre nem vonatkozik, de ha például az utcn meg szeretném valakitől kérdezni, hogy hol valami, akkor nem árt, ha tudok valamicskét franciául.


Ide leírom, hogy milyen mondatokat szeretnék tudni, illetve, ha szerintetek még fontos lehet valami kérlek titeket írjátok , le magyar jelentéssel együtt. Nagyon köszönöm a segítséget, azoknak, akik tudnak erre egy kis időt szánni. :)


1. Elnézést, meg tudja mondani, hogy hol van a "Valami"?

2. Mennyibe kerül ez a szoba?

3. Tud olcsó szállást ajánlani?

4. Mennyibe kerül ez a "valami"?

5. Egy kenyeret kérek szépen!

6. Merre találom a "valami" utcát?

7. Hogyan tudok eljutni a "valahová"?

8. Hol van a legközelebbi "valami"?



2013. okt. 20. 16:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy a magyarázatban vannak értelmetlen mondatok, siettem és jellemző rám, hogy ilyenkor kihagyok egy-egy szót...
2013. okt. 20. 16:53
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Excusez-moi, pourriez-vous m'indiquer où se trouve ...... ?

2. Combien coûte cette chambre ?

3. Auriez-vous un hôtel pas cher à me recommander ? / Connaissez-vous des hôtels pas trop chers à Paris ?

4. Combien ça coûte ?

5. Je voudrais du pain, s'il vous plaît. / Je voudrais une baguette s'il vous plaît.

6. Où se trouve la rue ..... ? / Où est la rue .... ?

7. Comment je peux aller à/au/dans ....... ? Comment je peux me rendre à/au/dans ..... ?

8. Où est le/la .......... le/la plus proche/près ?



Konkret peldak :


1. Excusez-moi, pourriez vous m'indiquer où se trouve la Tour Eiffel /le Panthéon ?


2. pour une nuit - egy ejszakara

4. Combien coûte ce miroir ? / cet écharpe ? / cette carte postale ?

6. Où se trouve la Rue des Archives ? / le boulevard Saint-Michel ? / l'avenue des Champs Elysées ?

7. Comment je peux aller à la Gare de Bercy ? / au musée du Louvre ? / au Jardin des Plantes ? / à Montmartre ? / dans le Marais ? etc....

8. Où sont les toilettes les plus proches ? Où est le distributeur de billet le plus près ?


Peldaul ... de rengetek variacio letezik

2013. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Az első mindent jól mondott, de meg lehet úszni egyszerűbben is.


Ha keresel vagy kérsz valamit, akkor a Bonjour után mondod, hogy "valami" és s il vous plait. Ha kenyeret kérsz, nagyon jó baguette-et kérni, az un pain-t kimondani emberpróbáló.


Újabban már nem olyan rémes az angol, főleg fiatalokkal boldogulni fogsz.

2013. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!