Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak harmadiknak? Spanyolt. Németet, olaszt, portugált, oroszt vagy japánt? :D HA van még esetleg egyéb ötletetek azt szívesen meghallgatom:D

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Másodikos gimnazista vok és francia kéttannyelvűbe járok szóval a francia nyelv adott,valamint angolt fogok még tanulni:DAz a kérdésem h mi legyen a harmadik nyelv:D
2010. jún. 22. 14:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

De jó neked, hogy olyan suliba jársz, ahol portugált is tanulhatsz. Én egyedül tanultam portugálul, spanyol után a szókincs egyáltalán nem nehéz, a nyelvtanban is sok a hasonlóság, de valamivel bonyololtabb, mint a spanyol (több az igeidő, sok összevonás, furcsább szórend stb.)És a kiejtés...szerintem megtanulhatatlan. Gondolom portugáliai portugált tanulhatsz...nagyon nagy különbség van az európai és a brazíliai portugál között, nem anyanyelvi beszélő sokszor nem érti meg a brazil változatot, ha a portugáliait tanulta...de ebbe is bele lehet jönni. A spanyol sokkal hasznosabb, de szerintem használd ki, hogy tanulhatsz portugálul, nem sok embernek adatik ez meg:D

Utána a spanyol már sima ügy lesz.

2010. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ja és a francia még plusz előny a portugálhoz, sok olyan szó van, ami a portugálban és a franciában megegyezik vagy hasonló, spanyolul viszont tök más.
2010. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Szerintem japán vagy orosz.

Az orosz piac igen erős.

A japán meg azért, mert néhány nagyobb japán cég Magyarországon is meg szok telepedni. Pl.: Suzuki

2010. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Igen sztem is ki kéne használnon a lehetőséget h lehet portugált tanulni :D Középsuli után szeretnék aztán elmenni egy nyelvtanfolyamra: a spanyol az orosz és a német között vacilálok.(A német nem tetszik csak fontos nyelv:S) A japánról már lemondtam mert ne lenne türelmem megtanulni az írásjeleket:L Az orosz és a spanyol pedig nagyon teccik :Dbár az is lehet h elmegyek portugál tanfolyamra és akkor leteszek belőle egy felsőfokút:)
2010. jún. 25. 13:24
 15/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:) Várom a további kommenteket:D És ha van még ötletetek h milyen nyelvet érdemes tanulni vagy vannak érveitek akkor szivesen meghallgatom őket:D
2010. jún. 25. 13:25
 16/29 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy, most legyen türelmed! A most perfektuált befektetés egy életre meghozhatja a hasznot. És ne japánt tanulj, hanem kínait. Ha már az írásjegyekkel vesződsz... F vagy?
2010. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Előző vok. Szerintem pl. társadalomtudományi karrierhez az angol, francia, német, orosz az előrejutás záloga lehet. A német is fontos. Utána jöhetnek a finomságok.
2010. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
mar masodjara irtad azt, hogy "teccik"..., tanulj nyelveket, menj portugal szakkore, nagyon becsulendo, de a magyart se felejtsd el legyszi!!! nekem egyebkent a spanyol tetszik.
2010. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Bocsi természetesen tudom hogyan kell írni :D TETSZIK:D

csak Az msnről megszoktam de dolgozatokba meg jegyzetelésnél nyilván nem így írom:D

2010. jún. 25. 18:10
 20/29 anonim ***** válasza:

japán!!! vagy esetleg spanyol


én angolt és spanyolt beszélek, japán lesz a 3. sok sikert !! :D

2010. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!