Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan alaplap ami...

Létezik olyan alaplap ami betud fogadni pl ddr1-es és ddr2es memóriamodult is? Vagy ddr2 és ddr3as? Vagy az egészet kombinálva? Ha létezik akkor mennyiért lehet venni? Ajánlatokat is szívesen meghallgatom

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
igazából nem lehetséges mert a ddr1 és a ddr 2 nek más a csatlakozója tehát belesem lehet tenni a ddr3asat még nem ismerem milyen de szerintme az is más
2011. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak az Asrocknak hibrid alaplapjai amik egy-egy memória generációváltást hivatott áthidalni, annyit tesz, hogy van rajta pl: DDRI és DDRII foglalat is, de egyszerre csak az egyik fajta RAM-ot tudod benne használni, viszont nem szükséges alaplapot cserélned a gyorsabb memóriákra, processzorra váltásnál, hanem amíg nincs pénzed pl. DDRII RAM-okra addig használhatod a régivel. Ilyen van DDRII DDRIII memóriafoglalatokkal is.

[link]

2011. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, a processzorváltásnál úgy értem, hogy adott foglalaton belül de már gyorsabb memóriákkal pl: 775-ös prociból gyorsabbat szeretnél de még DDRI memóriával használnád amíg nem lesz meg a DDRII-es.
2011. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Asrocknak vannak ilyen hibrid alaplapjai. Én mondjuk az Asrockot eleve nem ajánlom, és ezek a hibrid megoldásai még gagyibbak. Egyébként egyszerre nem is működnek, tehát vagy csak DDR1-et használ, vagy csak DDR2-t, hiába rakod bele egyszerre mindkettőt.
2011. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem azért nem működnek egyszerre mert az Asrock gagyi, hanem a technológiából fakad, másodszor szeretem azt aki valamit tapasztalat nélkül fikáz, volt neked már ilyen márkájú alaplapod? Haveromnak probléma nélkül ment az Asrock lapja vagy 5 évig aztán eladta, de valószínűleg még mindig megy, ismerősömék is ilyen lapot hajtanak és én is jeleneleg, semmi gond nincs velük, ahogy a hibrid deszkáival sem.
2011. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!