Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol fogalmazás-valaki lenne...

Angol fogalmazás-valaki lenne olyan kedves és kijavítaná?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Írtam egy fogalmazást gyakorlásképp, de valószínűleg nyelvtanilag nem helyes mondatok. Valaki lenne olyan kedves és kijavítaná? A téma: kedvenc ünnep+hogyan telik egy átlagos vasárnapod? My favourite holiday is Easter. I know, everybody says that the Christmas is the best and the most beautiful holiday with the falling snowflakes and the Christmas tree. And it’s the holiday of love. And yes, this day also touches me. But my favourite is Easter. Because of this event is equally important as Christmas. We celebrate the Resurrection. And we have to say, that we have an amazing custom in Hungary, which is different like in the other countries. On Easter Monday, the boys go to sprinkle girls and women. And in exchange for, the boys get painted eggs and cakes, In England, the parents usually have an Easter egg hunt for children. They hide eggs in the garden and kids have to find them. I really love that this time the weather is pleasant and in lots of zoos can we meet with rabbits, goats, chickens, sheeps, in nutshell the symbols of Easter. An average Saturday in my family is’t so exciting. In the morning my father makes our breakfast, which is scrambled eggs or french toast. Meanwhile, we eat and watching TV. After I go to my rabbits and I feed them. My mother cookes always the luch: a luch, a meat with garnish and the inevitable cakes. On this day we talk a lot with each other about school and maybe TV programms. We spend the evenings with watching detective storys. Előre is nagyon szépen köszönöm!

2018. szept. 15. 11:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"As main dish, we usually have some kind of meat with garnish which then follows some cake"... vagy akkor legen: "As main dish, we usually have some kind of meat with garnish followed by some dessert/some cake"

De tényleg nem értem, miért nem helyes az első

2018. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#10-11,

For (the) main course, inkabb.


which then follows some cake?"

Igen. "Amit aztán süti követ"

Ezzel mi a baj?


A baj, az, hogy “ami a sutik utan jon “,a jelentese.

Some utan tobbessszam.

2018. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, én úgy tudom, hogy a cake megszámlálhatatlan főnév.
2018. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

1 cake

2 cakes

3 cakes

Mar miert lenne megszamlalhatatlan???

2018. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

which is then followed by some kind of cake.

which is then followed by some cakes.

2018. szept. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy, tul es mellejavitottal. Tul probaltad cicomazni
2018. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

#14: nekem olyan emlékeim vannak iskolából. De tévedhetek.


Aki szerint meg túlcicomáztam, arról nem teheteket, hogy te leragadtál a szóismétlések és a tagmondatok "and"-del való összekötésénél. Az élő nyelv nem olyan.

2018. szept. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az hogy oda kell-e figyelni a szó ismétlések elkerülésére helyzettől függ. Egy laza beszélgetés alatt tok mindegy, de ha számít az esztétikája annak amit mondasz vagy írsz akkor viszont figyelni kell (felvételi beszélgetés, cv, szakdoga stb.).
2018. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!