Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyszerűen nem tudom megtanuln...

Egyszerűen nem tudom megtanulni a nyelvet, miért lehet ez? (angol)

Figyelt kérdés

Mindig nagy csodával nézem, hogy mások,hogy beszélnek angolul, én hiába gyakorlok,tanulok, akkor se tudok egyszerűen egyszerűbb mondatokat mondani,írni, és értelmezni.

Mindig túl gondolom a dolgokat, olyan hülyén akarom mindig megfogalmazni,és amíg ezt fejben átgondolom lemegy a nap.

Tehát kb így, pl mondat: A húgom elment boltba.

Ezt most fejbe úgy fordítanám kb,hogy azonnal visszakérdezek,hogy ki ment el, a húgom,tehát az én húgom, akkor my sister went into shop.

és akkor még fejbe tegyem át a go-t múltidőben, meg hasonlók... egyszerűen nem megy


2018. szept. 15. 16:21
 1/8 anonim válasza:
Nézz angol videósokat és figyeld a beszédjüket, hogyan alkotnak mondatokat, játsz játékokat angolul (nem tudom hány éves vagy)
2018. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mióta küzdesz az angollal? Én most németül tanulok (angolul már tudok), már az általános iskolában tanultam 5 évig, de ott nem volt túl nagy a tempó és persze elég sokat felejtettem. Már 6-7 hónapja járok németórára, és egész eddig azzal küzdöttem, amit írál, hogy lemegy a nap, mire összerakok egy mondatot, nem jutnak eszembe a szavak stb. Aztán kb. egy hete valami beugrott, és azóta képes vagyok mondatokat alkotni legalább fejben. Számítottam erre, mert más nyelveknél is ugyanez történt, csak azt gondoltam, hogy kicsit előbb fog bekövetkezni.


Ami nekem segít:

* mindig felolvasom magamnak itton a kész házi feladatot kétszer. Az ember szájának a mozgatása elég sok agyi kapacitást lefoglal, ezt is kell külön gyakorolni, vagy legalábbis nekem kell.

* megtanulom a szavakat - egyrészt amit az órán veszünk, azt egy erre való programmal (biztos lehet a te telefonodra is ilyet telepíteni), másrészt a kedvenc gyerekregényeimet megkerestem németül és most a Readlang-gal olvasom őket, nézz utána, nagyon jó eszköz (ezek persze nem az órai szavak, de a gyakori szavakat veszi előre a program, szóval a leghasznosabbakat)

* angolból akkor volt az áttörés, mikor egy csomó angol szöveget kellett magyarra fordítanom. Elég nehezen ment, akkoriban a google translate még nem volt olyan jó, mint most. De utána valahogy természetessé vált az angolul beszélés.


Elvileg az az ideális, ha nem fordítasz magadban, hanem eleve angolul gondolkodsz. De ne emészd magad, ha ez még nem megy. Biztos vannak párbeszédek a könyvedben, próbáld azokat újra és újra felolvasni, de mindig variáld át. Pl. ha az van benne, hogy valaki a boltba megy és tejet vesz, akkor menjen a pékségbe és vegyen kenyeret, vagy menjen a ruhaboltba és vegyen pólót stb. Keress egy üres szobát, és nyugodtan beszélj magadban, ez nem para :-) Odateszed magad, és menni fog, hidd el. Bármikor jöhet a meglepetés, hogy hoppá, most már megy.

2018. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a teljes "nyelvtanuló világom" megváltozott, amikor nem a nyelvet erőltettem, hanem tanulástechnikákat kezdtem olvasni, nézegetni. Megismertem az agy működését, a memória típusait, funkcióit, tesztelgettem magamon egy-egy technikát és utána kezdtem újra nyelvet tanulni. Ég és föld! Igaz, hogy nincs klasszikus szótárfüzetem, csak mindmapes és képes, példamondatokat tanulok, nincs tankönyvem, csak regényeket olvasok, sorozatokat nézek (akkor is, ha per pill.magas), stb. De legalább élvezem, haladok és most már a negyedik nyelvet ismerem meg, most pl. az olaszt.


Ajánlom Lomb Kató Így tanulok nyelveket c. könyvét


és mutatok egy példát szótanulásra, ezt múlt héten tanultam:

[link]

2018. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Fordításod rossz.

My sister went to the shop/shops.

My sister went shopping.

2018. szept. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Királyság.:)

Angolból nincsenek ilyen jegyzeteid? :O

2018. szept. 16. 07:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem megy, mert eleve így állsz hozzá és ezzel megnehezíted a dolgodat.

Akárhogyan tanulsz angolul (iskolában, tanfolyamon, csoportban, egyénileg, stb.), bízz a tanárodban, tedd, amit mond, és menni fog, mert ő folyamatosan látja, hogy hogyan segítsen, és meg is teszi, ha hagyod. Az órákon kívül meg hagyd, hogy minél nagyobb mennyiségben ömöljön rád az angol mindenhonnan írásban is és szóban is, ne zárkózz el a nyelv elől, mert azzal nagyon lelassítod a nyelvtanulási folyamatot.

2018. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, állítsd át most a telefonod meg a géped is angolra. Két hétig szenvedni fogsz, de megtanulsz egy csomó új szót :-)
2018. szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy a legegyszerűbb nyelvet tanulni, ha azt éled is. használd angolul a gépeid, nézz angol filmet, sorozatot, tv-t, rádiót, youtube-ot, vagy bármi mást ami érdekel. A könyvekből meg a tanároktól meg lehet tanulni a szabályokat, de az sosem ad olyan természetes tudást mint az élő nyelv megtapasztalatása.
2018. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!