Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatok meg rendesen...

Hogyan tanulhatok meg rendesen angolul úgy hogy rám erőltetik és okom és kedvem sincs ezt a nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Konkrétan azért, mert nem akarok megbukni angolból úgy hogy mindenből jól állok...
2010. jún. 22. 20:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
59%
Már ne is haragudj, de ha lenne nyelvérzéked akkor már egy év után folyamatosan beszélnél, annyira primitív egy nyelv. Én kb két év alatt anyanyelvi szintre megtanultam, az anyanyelvűek mind köpni-nyelni nem tudtak, mikor meghallottak. Sajnos ennek az a hátránya, hogy magyarul egyre kevésbé beszélek jól, viszont ez azt mutatja, hogy ha az embernek van nyelvérzéke, akkor egy ennyire egyszerű nyelvet, mint az angol seperc alatt meg tud tanulni, aktív tanulás nélkül. Egyszerűen rádragadt volna órán, ha annyira jó lennél. Tippeket nem tudok adni, soha egy büdös szót nem tanultam angolul (se bármilyen más nyelven), ha annyira van nyelvérzéked neked se kéne:D
2010. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Van nyelvérzékem, csak az általános iskolai nyelvtanáraim nem foglalkoztak olyan erősen a nyelvvel, mint a mostani középiskolás tanárom és én anno sokkal lustább voltam, mint most.

Amióta ez a tanár tanít valamennyire jobban tudok angolul, mint régebben, ez is bizonyítja hogy van nyelvérzékem, csak nem tudtam úgy előszedni.

2010. jún. 22. 23:44
 23/31 anonim ***** válasza:
74%

Az angol alapszinten egyszerű, csak utána kezdenek bonyolódni a dolgok. Bár az egyszerű dolog a középfokúhoz is elég lehet.

Kellene neked valami, ami érdekel, és csak angolul juthatsz hozzá. Mi érdekel? Az én angolom sokat fejlődött attól, hogy én intézem egy barátom külföldi levelezését. Ha nincs élő levelezőpartnered, akkor találj ki magadnak egyet!

Egyébként én is rühellem, hogy ennyire nyomatják, de sajnos angol nélkül még orosz-japán tolmács sem lehetsz.

Kezdd el az egyik választott nyelvedet, de csak az angol leckéd után foglalkozz vele! Hidd el, az angollal kitárul előtted a világ!

2010. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
74%
Folytatás. A másik három nyelv jó választás, de csak az angollal együtt hasznosíthatóak. Ilyen a mai világ. Sajnos.
2010. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Az animék és mangák érdekelnek, amik természetesen legelőszőr japánul jelennek meg, de majd keresek valamit ami érdekel és segíthet benne az angol.
2010. jún. 23. 19:23
 26/31 anonim válasza:
Ha erőltetik semmilyen módon nem lehet.. :S Én is emiatt szenvedek vele, mert 8 évig így próbálták, és nem ragadt rám semmi. Ma már a legtöbb helyen másképpen tanítják az angolt. Szerintem max. menj el egy magántanárhoz, kezdj el jó filmeket nézni, stb.
2010. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
Megértelek! Nyelv érzék ide vagy oda...pff. Én is rühelem az angolt de marhára. Általános iskolában 4 év alat 16 óránk volt megtartva és ezzel kerültem be középsuliba ahol marha keményen vették. Hát szerinted mennyit szenvedtem vele? Baromi sokat. Itt is volt 3 tanárom az első marha kegyetlen volt...a második egy pff hagyjuk is és megis bukatott de átmentem végül és akit utoljára kaptunk annál kdztem el valamit foglalkozni ezzel a nyelvel. Most meg itt állok tovább tanulás előtt és muszáj lesz elkezdenem komolyan venni ha akrok valamit az életbe sajnos ezt elkell fogadni. Engem is jobban érdekel a sapnyol, francia, olasz de sajnos az angol ami fontos tetszik vagy nem tetszik csövezni se jobb mint most szenvedni szall én most döntöttem ugy h elkezdem angolul nézni a filmeket emrt sokan azt modnják bevállik...hát majd kiderül! De sok sikert neked is minden elszántság kérdése. epdig nekem is megmondta atanárom h érzékem lenne hozzá ha kisit is érdekelne de már ha meghalok egy szót egyszerűen az utálat kap el.:S De hát MUSZÁJ!!!!!
2010. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"Az animék és mangák érdekelnek, amik természetesen legelőszőr japánul jelennek meg, de majd keresek valamit ami érdekel és segíthet benne az angol."


Itt a motiváció! A nővérem is imádja ezeket a rajzfilmeket, és sokhoz még magyar felirat sincs. Ő angol felirattal nézi és japán szöveget hall. Így ragad rá a japánból is valamicske.


Azt magyarázzák a többiek, hogy míg az európai nyelvekhez általában sok segédletet találsz, – persze csak a népszerűbbekhez, angol, francia, spanyol, olasz, német és slussz – az említett nyelvekhez nincs magyarul oktatóanyag, vagy elenyészően kevés, ezért pl. az arab vagy a japán tanulásához elengedhetetlen egy "közvetítő" nyelv, jelen esetben az angol, mert angolul rengeteg segédanyagot találsz a japán és az arab tanulásához, míg magyarul szinte semmit. A japán tananyag angolul magyarázza, mi mit jelent és hogy kell érteni. Nem tudsz angolul, nem érted a magyarázatot, ergo nem fogsz megtanulni japánul.

2010. júl. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

kb erre a közvetítő szerepre gondoltam már

vagy

megtanulok eszperantóul és felveszem a kapcsolatot néhány japánnal.

2010. júl. 23. 20:24
 30/31 anonim ***** válasza:
Eszperantóul nincsenek japán nyelvkönyvek. De megtanulhatod, sőt segíteni fog megérteni az angol nyelv szerkezetét.
2010. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!