Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készülhetnék fel Origo...

Hogyan készülhetnék fel Origo nyelvvizsgára angolból?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Decemberben vagy januárban Origo nyelvvizsgára szeretnék menni angolból (B2 szint). Az oldalukon találtam egy darab példa feladatsort; de az lenne a kérdésem, hogy kifejezetten erre a nyelvvizsga típusra van-e olyan könyv/oldal/... ami segítene nekem felkészülni. De úgy is jó, hogyha elmondjátok, hogy ti hogyan készültetek erre, mit néztetek át, mennyi idő alatt...stb. A válaszokat előre is köszönöm!

2018. szept. 24. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nincs.

Tudod ez Magyarország, itt a nyelvvizsga is csak olyan balkános...

2018. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 2 honapja tettem B2-es angol Origot es atmentem. En kifejezetten origos felkeszitkonyvbol gyakoroltam. Abban pont olyan feladattipusok voltak, ami kell. Sajnos nem tudom, hol lehet beszerezni, mert en valakitol kaptam, de ha elmesz egy olyan konyvesboltba, ahol tankonyvek is vannak, talan talalsz ilyet. Meg talan a vizsgahelyen is megkerdezheted, biztos meg tudjak mondani, hol szerezd be.

A szobelire valo keszuleshez van egy nagyon jo konyv, ami nekem eletmento volt: 1000 kerdes, 1000 valasz. Minden temakorben sok kerdes van, es arra mintavalaszok is, amikt be lehet tanulni.

Amugy en julius elejen kezdtem el irni a teszteket es tanulni a teteleket az augusztusi vizsgamra, tehat egy honapot keszultem. De ehhez hozza kell tenni, hogy egy evvel ezelott mar volt egy emelt erettsegim es eleve nyelvi gimnaziumba jartam, tehat nekem cssk ismetelni kellett es boviteni a szokincsem.

Nekem a szobelihez kellett sok gyakorlas, hogy jol es gyorsabban tudjak valaszolni. Szerencsere idonkent volt kivel beszelgetnem, szerintem ez kulcsfontossagu a sikeres szobelihez, hogy ne csak tanuld a temat, hanem beszelgess is rola valakivel.

A hallasertest is nagyon sokat gyakoroltam az origos tesztekbol.

Szerintem decemberig fel tudsz keszulni. Amugy ha esetleg mododban all, vannak gyorstalpalo tanfolyamok is, akar 10 napos intenzivek is napi 6 oraban, pl. a Katedra nyelviskolanal.

2018. szept. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segítettél! :) Sajnos, max. iskolában tudom gyakorolni a nyelvet, csak ott tudok valakivel beszélni. De mivel sokan vagyunk, 3 perc jut mindenkire...
2018. szept. 26. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!