Angol vagy német?

Figyelt kérdés

Középfokú nyelvvizsga a cél.

Baromira nincs nyelvérzékem, képtelen voltam szavak megtanulására mindig is.

NÉMET:

nagyon sokáig tanultam (tanítottak), a nyelvtanát úgy ahogy tudom is, de mivel névelők, vonzatok nem mennek (szótanulás nem megy), így hiába tudom a nyelvtant. Sok év eredménye mindössze egy alapfokú nyelvvizsga.

Kb 12 éve nem szólaltam meg rajta, max nyaraláskor 1-2 nehezen összehozott mondatot.

ANGOL:

4 évig tanultam. 20 évvel ezelőtt. Azóta semmi. Utáltam, mint a cart. nagyon alap dolgokat tudok, hogy hívnak, honnan jöttél, kérek kávét (szóval életben maradnék bárhol :)), mennyi az idő, stb. tehát tényleg kb ált. sulis alap 1 félév ragadt meg bennem.

Nyaraláskor ugyan próbálkozom vele, de németül hamarabb eszembe jut, hogy mit szeretnék mondani/kérdezni.

Neten viszont angolul jobban elboldogulok, ha nincs magyar nyelvű opció.


Valamiért azt érzem, hogy az angolt kellene erőltetni, annak több haszna van, és talán mintha kicsit könnyebb is lenne a nyelv.

Viszont talán egy biztos alap nyelvtudást könnyebb középfokra feltornázni, mint egy lényegében teljesen kezdőt.


Fontos, hogy alapfelállásként egyedül, otthon tanulnék.


2018. szept. 25. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Angol. Ha egyik se megy, akkor eszperantó vagy bármi ami érdekel.
2018. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az angol hasznosabb, szóval azt jobban érdemes erőltetni. Illetve maga az angol könnyű. Mármint egy némethez képest nyílván. Igazából ha az embernek nincs elege a névelőkből, meg minden vackokból, akkor akár a német is oké, de szerintem az angolt több helyen tudnád használni.
2018. szept. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!