Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » FONTOS! Szerintetek járhatok...

FONTOS! Szerintetek járhatok jól, hogyha német helyett spanyolt kezdek el tanulni?

Figyelt kérdés
Illetve lenne értelme? Emellett angolt is tanulnék. A Miskolci Herman Ottó Gimnázium spanyol tagozatára szeretnék átiratkozni még most, év elején. Szerintetek?

2018. szept. 5. 17:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez az első gimis évem
2018. szept. 5. 17:19
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem rossz döntés, senmire se fogod tudni használni, feleslegesen tanulsz.
2018. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha azt nézzük, hogy a munkaerőpiacon spanyolra vagy németre van-e nagyobb kereslet, akkor a válasz az, hogy inkább németre. De mondjuk akkor nagyon előre szaladtunk, mert ez egy (egyébként fontos) szempont a sok közül, ami alapján sulit választunk.
2018. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha átvesznek
2018. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Attól függ; például én olaszt kezdtem el tanulni, német helyett, mert nekem egyik célom, hogy vagy japánba, vagy olaszországba utazzak ki, és éljek is ott.


De ha neked semmi célod nincs a spanyollal, akkor értelmetlen. De ugyan ez vonatkozik a németre is.

2018. szept. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Érdemes. Némettel csak Közép-Európában tudsz elhelyezkedni, míg a spanyol a világ második legtöbb ember által beszélt nyelve. Én spanyol kéttannyelvűbe járok, és nagyon szeretem, a spanyol egyébként könnyebben elsajátítható, mint a német.
2018. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó...némettel csak Közép-Európában tud elhelyezkedni...Miért hol lakik a kérdező? Kenyában, Amerikában? Mindenki azt magyarázza, hogy angol a lényeg és, hogy németek/osztrákok/svájciak beszélnek angolul is. Francokat, kellemetlen nekik. Én is utáltam a németet, szerintem ronda nyelv, ettől függetlenül Ausztriában dolgozom, sokkal jobb lehetőségek vannak itt, mint Spanyolországban vagy Egyesült

királyságban. Ahol németek beszélnek ott pénz is van(Észak-Olaszország, Belgium és Dánia egy része, Svájc-Liechtenstein-Ausztria-Luxemburg-Németország sem csóró) De lehet Kubában, Venezuelában is gondolkodni, elképzelhető gondolom az átlag nettó 650.000 forintos fizetés+13/14. havi ott is:) Londonban kb. 50.000 forintot lehet spórolni, ha ügyes vagy német nyelvű országokban 300-at... Ettől függetlenül spanyol-német-angolt választottam. Spanyollal azért internet világában is elérhetők a hírek, kultúra. Vagy ha nyaralni mész, azaz pénzt költesz, nem keresel. Majd 30- felett rájössz te is, addig is szívsz majd mint én. Rokonaim vannak Amerikában is, de egy nagy rakás s**ar. Nincs normális biztosítás és az élet drága, nem jelent semmit ott 4-5.000 dollár, mindenhova csak autó, napi két óra utazás, műanyag kaja...

2019. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!