Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyenek szoktak lenni a...

Milyenek szoktak lenni a munkaügyi központ által indított nyelvtanfolyamok? Milyen tesztet kell megírni hozzá?

Figyelt kérdés

2018. szept. 27. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Kezdőről induló 120 órás angolon voltam. (Akik voltunk még oroszt tanultunk a suliban, ezért volt kezdő az angol). Teszt nem volt. Az angol egynyelvű tanárok boszorkányos ügyességgel tanítottak. Még órák után is önkéntes idegenvezetői voltunk nekik, hisz egyrészt akkor is tanulhattunk. Viszont a hazai tanárok módszereire még ők is azt mondták meglepetten hogy "It's very strange!". Mivel osztották a feladatokat órán is meg otthonra is, és nem volt tanítás. Hanem foglaljuk el magunkat órán. Később kinyögték az okát hogy miért "tiltott tudás" az angol. Mert hátha jó állásunk lesz itthon vagy külföldön.

Ha meg akarod ott tanulni az idegen nyelvet akkor javaslom hogy végig egyik egynyelvű tanár óráira járj. Bár mi is ezt tettük, csak úgy hogy az egynyelvű tanárok óráin mindig teljes volt a létszám, míg a hazai tanárok óráin összesen mindig csak hárman jelentünk meg abban a reményben hogy tanulunk. De tévedtünk, mert még a tanulástól is elvették a kedvünk, bár ezt már az első percben láthattuk.

Ja, és a végén a középfokú nyelvvizsga senkinek sem sikerült a több száz tanulóból sem. Viszont a nyelviskola szervezője (vagy tulajdonosa) jól meggazdagodott és ez a lényeg.

2018. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én középfokú nyelvvizsga előkészítőn voltam a munkaügyi központ szervezésében.

Nem voltak anyanyelvi tanárok, csak egy magyar tanárnő és helyettesítőként egy másik magyar .

Alapfokról indult elvben....Nem mentem el vizsgázni a végén, annyira alapfokúnak éreztem a tudásom, hogy biztosan nem mentem volna át. Egy hatalmas csalódás volt, azóta sem akarok semmilyen szervezett nyelvtanfolyam közelébe kerülni.

2018. szept. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kb. 10 éve volt 0-ról induló 160 órás, heti 20 órás tanfolyam, a KOTK szervezésében. Nagyon sikeres volt, legtöbbünknek sikerült az alapfokú nyelvvizsga. Erre épült rá később a Dover nyelviskola keretében egy szintén intenzív közép, majd felsőfokú tanfolyam. Magukat a tanfolyamokat a nyelviskolák tartják, nálunk jó volt a csoportok összetétele. Sok múlik ezen, és a felkészítő tanáron. Az, hogy a munkaügyi központ indította, az csak a finanszírozásra vonatkozott, a tanfolyam minőségét nem határozta meg. Nekem egyébként sikerült a középfok, de felsőfokon sajnos csak az írásbeli. Később magántanárhoz jártam, hogy abból is meglegyen a szóbeli is.

Egyetlen hátrány volt, hogy csak Rigó utcai nyelvvizsgát lehetett tenni, pedig más nyelvvizsgaközpontoknál könnyebb lett volna a vizsgázás.

2018. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ququcs válasza:
Ha a tanár alapos és Te lelkiismeretesen tanulsz, akkor eredményes lesz !!!
2018. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon kell rá tanulni, nem elég az ottani idő, és nem azért, mert nem hatékony. A nyelvtanuláshoz sokkal több idő kell és jobb, ha több az alaptudás már a kezdetektől. Csökkenteni kell a szabadidőt, mert annak egy részét is bőven a nyelvtanulásra kell fordítani, mert még egyszer ilyen lehetőség nem lesz. Tapasztalatból beszélek.
2019. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!