Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet egyszerűen megtanul...

Hogy lehet egyszerűen megtanulni a fonetikai jeleket?

Figyelt kérdés
Elég jó vagyok angolból, de sajnos a kiejtésem nem olyan tökéletes, hogy a jó fonetikai jelet ki tudjam választani hallás alapján, főleg ha nem is tudom hangosan kimondani (pl dolgozat közben). Meg eleve egy kicsit zavaros nekem hogy melyik hanghoz melyik tartozik (főleg a magánhangzóknál), mindig amikor azt hiszem, hogy már értem, akkor kiderül, hogy nem.

2018. szept. 29. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
nézz róluk videókat youtube-on, ahol ki is ejtik őket
2018. szept. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
New English File, ugye? Kérd meg a tanárt, hogy ne nyomassa annyira, mint a könyv, dolgozatban is, mert semmi értelme, nem attól lesz jó a kiejtésed. Emlékeztesd rá, hogy neki is elég volt az egyetemen vizsgázni fonetikából, nem kellett már akkor is, amikor még csak pár éve tanult angolul.
2018. szept. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Azt, hogy az egyetemen, úgy értem, hogy angol szakos egyetemistaként. Merthogy te nem az vagy, ugye? Vagy igen? Ha nem, akkor miért azt adtad meg kulcsszónak, hogy egyetem? Ha meg igen, akkor miért a közoktatás kategóriában van a kérdés? Kicsit zavaros így...
2018. szept. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 chtt ***** válasza:
100%

Általánosban tanítom, természetesen csak felismerés szintjén és mindig puskahasználattal egybekötve. Magam is használom, ha idegen szóval kerülök szembe, hisz nincs mindig kéznél az internet, hogy ki is mondja nekem valaki. Viszont abban igaza van az előttem szólónak, hogy nem ettől lesz jobb a kiejtésed.

Nem tudom, segít-e, a tanítványaim táblázatban kapják meg, s miután jól kiszórakozták magukat, hogyan kell tartani a papírt, minden fonetikai jelhez keresünk minimum két olyan (rövid, egy szótagos) szót , amelyet száz százalék, hogy jól ejt ki (pl. /i:/ he, she), s a gyakorlási, számonkérési időszakban ezt a kitöltött táblázatot lehet, ill. kell is használni -- mondd ki a két szót, milyen közös hangot hallasz, na azt a hangot jelöli, hangoztasd, olvasd egybe (mint elsős korunkban a magyar ábécével - mi legalábbis még így tanultunk:) -- a gyerekek általában élvezik, hiszen jó móka 'titkosírást' fejteni, rácsodálkozni a már ismert szavakra, és persze van, aki utálja :) - nem tolom túl, de ártani nem árthat, ha ismerik ezeket a jeleket.

2018. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hol írtam én, hogy a kiejtésemet akarom javítani? O_O Az a bajom, hogy nem tudom a szavakat fejből leírni fonetikai jelekkel. Illetve megjegyezni, hogy melyik jel melyik hanghoz tartozik, ami a magánhangzóknál okoz nehézséget.
2018. szept. 30. 14:28
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy én is írtam szavakat minden jelhez de még így sem egyértelmű mindig. Főleg hogy tőlünk a brit kiejtést várják el, amit sokkal nehezebb hozni mint az amerikait, tehát ha véletlenül amerikai akcentussal ejtem ki mert csak úgy tudom, és az alapján írom le, akkor az bukta.
2018. szept. 30. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
De angol szakos egyetemistaként gond ez, vagy még középiskolába jársz?
2018. szept. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 chtt ***** válasza:
68%
Bocs, de olyan szót írj mellé, amit nem amerikai kiejtéssel mondsz ki, ez csak egyszerű. Amúgy mi a fenyőnek kellene átírnod a szavakat? (a valamirevaló szótárakban ott a kiejtés) Hol tanulsz? Végigcsináltam az egyetemet úgy, hogy nem kellett szavakat fonetikai jelekkel leírnunk.
2018. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

"Végigcsináltam az egyetemet úgy, hogy nem kellett szavakat fonetikai jelekkel leírnunk."


Ez mondjuk elég érdekesen hangzik...

2018. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 chtt ***** válasza:
68%

Mert érdekes egyéniség vagyok... :D

Tényleg nem rémlik, hogy valaha is kellett volna - magamnak írogattam, igen, ha valamit nem értettem, fonetikai jelekkel róttam le gyorsan, de hogy ilyen óránk lett volna? (Hm, ez lenne a szenilitás?:)

2018. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!