Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek közül a nyelvek közül ti...

Ezek közül a nyelvek közül ti melyiket raknátok nehézség, hasznosság szempontjából? Indokoljátok is a választásotokat légyszíves.

Figyelt kérdés

Német felsőfok már meg van.

A nyelvek, amik közül választanék:

1. Angol

2. Spanyol

3. Orosz

4. Francia

5. Kínai


2018. szept. 30. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Angol mind előtt. Hogy beszéled olyan alap, mint hogy lélegzel. Amíg ezt nem beszéled a többin nincs értelme gondolkodnod.
2018. szept. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ hol és milyen területen szeretnéd használni. Általánosságban én is az angolt mondanám. (Viszont én nemrég kaptam egy egész jó állásajánlatot Oroszországból, így értelemszerűen nekem most az orosz jönne jól.)
2018. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehézség:


1. Angol

2. Spanyol

3. Francia

4. Orosz

5. Kínai


Az angol nyelvtana messze a legegyszerűbb, igaz, a kiejtés már becsapós, magyar anyanyelvűként nem könnyű jól elsajátítani, nameg nem véletlen, hogy igazán jól csak kevesen beszélik. A spanyol nyelvtanában vannak az újlatin nyelvekre jellemző nehézségek, de még így is a könnyebbek közé sorolható. Másik hármon nem tanultam, csupán mások elmondásai alapján tettem őket sorba.


Hasznosság:


1. Angol

2. Orosz

3. Francia

4. Kínai

5. Spanyol


Jelenleg sajnos az angol a világ első számú közvetítő nyelve, ne is legyen kérdés, melyiknek állasz neki. A többi négy esetében sok múlik azon, mivel is szeretnél foglalkozni pontosan, egyértelmű sorrendet nehéz felállítani közöttük, bár úgy tapasztalom, a spanyol nyelvtudásúakért nem kapkodnak, de cáfoljatok meg.

2018. szept. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mai világban ha nem tudsz legalább alapszinten angolul, az olyan, mintha hiányozna egy érzékszerved.
2018. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!