Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor fogok megtanulni angolul...

Mikor fogok megtanulni angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Már lassan 2 éve szereztem meg a középfokú angol nyelvvizsgát, de sajnos akkor is rezgett alattam a léc beszéd tekintetében. Épp sikerült. Egyszerűen képtelen vagyok angolul beszélni, pedig már nagyon kellene, mivel nagyon sok munkahely megköveteli. Igazából 2015 áprilisa óta foglalkozom az angol nyelvvel, kisebb nagyobb megszakításokkal szinten tudom tartani. Elég bonyolult szöveget is le tudok fordítani, levelet is tudok írni kisebb segítséggel. De mindösszesen kb 5 órát ha beszéltem angolul, amikor kellett gyakorolni. Több beszéd nincs mögöttem. Szókincsem 3-4000 szó. Csak annyi a baj, hogy ennyit beszéltem, vagy már magától jönnie kellett volna? Szégyellek bárkivel is angolul beszélgetni, mert sokat kell gondolkozni, hogy most milyen igeidőt is használjak stb. Mit kellene tennem, el kell fogadjam a tényt, hogy sose fogok beszélni angolul?

2018. okt. 6. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni csak úgy tanulsz meg folyékonyan, ha minél többet gyakorolsz. Főleg anyanyelvi beszélőkkel. Eleinte persze döcögős lesz és sokat hibázol, de ezen át kell esni.
2018. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja. El kell kezdeni és ne zavarjon, ha hibázol. Nem is biztos, hogy anyanyelvűekkel kell kezdeni. Sokan vannak, akik rosszul beszélnek angolul, de meg tudják értetni magukat. Ha ilyenekkel találkozol, megjön az önbizalmad :) Illetve nézz filmeket angolul, csomó beszédfordulatot megjegyezhetsz.
2018. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!