Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelv, kun'yomi, ha...

Japán nyelv, kun'yomi, ha tovább van, mitől függ melyiket kell használni? Mit jelent bennük a pont?

Figyelt kérdés

Annyit tudok (remélem nem rosszul), hogy az on'yomi az akkor használatos, mikor van mellette másik kanji is és azok egy szót képeznek. Vagy... Jelentést? És ez hangutánzó és hogy mikor melyik kell, arra nincs egy egyszerű mindenre érvényes logika. Meg van a kun'yomi, ami a japán kiejtés és akkor használatos, amikor a kanji egyedül áll. Na de ebből mikor kell melyiket használni? Például van az a kanji, hogy 生. Ennek szótárakban rengeteg sok kun'yomi-t találtam. Konkrétan 18-at. Mikor kell melyiket használni? No meg akkor ott vannak bennük a pontok. Azok is mit jelentenek?

Tanár nélkül kezdtem el tanulni, így nincs senki, akitől megtudnám kérdezni. Köszönöm a válaszokat előre is!



#Japán #kiejtés #pont #kanji #kunyomi #onyomi #kun'yomi
2018. okt. 8. 10:41
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Elsősorban a LingoDeer-t használom. Illetve amikor elkezdtem, az Obenkyo nevű app-ot a Hiragana és Katakana megtanulására. Időközben kipróbáltam több app-ot meg weboldalt is, mind máshogy tanított. De akkor megfogadom a tanácsodat és egyenlőre a LingoDeer-nél maradok. Az nem egy kanji-t tanít, hanem rögtön olyannal indít, hogy 日本人、学生 stb és hozzá eddig tanított pár alap mondatot. Például 私は中国人ではありません。Köszi a tanácsot!
2018. okt. 10. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!