Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon alap angol nyelvtudássa...

Nagyon alap angol nyelvtudással nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Hogy működik ez a nyelvvizsga tanfolyam?

Látom van ilyen 60 órás különböző szintekhez. Évvekkel ezelőtt tanultam angolt, de nem érdekelt akkoriban és elég gyenge voltam. Azóta meg is kopott a tudásom.

Továbbtanuláshoz úgy tudo mtöbbletpont a nyelvvizsga, és jó volna letenni. Szerintetek mennyi idő alatt sikerülhet? És mennyi többletpont (ha valaki tudja)?



2018. nov. 2. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
25%

Hát nem csak többletpont hanem lassan követelmény a nyelvvizsga a továbbtanuláshoz.

Én amondó vagyok, hogy ha angol lenne a cél, akkor egy B2-t olyan 1, de inkább 2 hónap napi 1-2 óra tanulással meglehet csinálni, csak hát ugye ez minden nap és lehetőség szerint minél többet. Persze kell hozzá szerencse is, és egyszerűbb ha hirtelenjében mindent angolul olvasol, nézel, hallgatsz.

2018. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

1: ne nevettess már, B2 kopott alapokról szerinted 1-2 hónap 1-2 óra tanulással naponta?:D legalább ne beszélj hülyeségeket és ne kergesd a kérdezőt vágyálmokba.


Na, de akkor. Mit takar a nagyon alap tudás? Össze tudsz rakni olyan mondatokat, hogy: Az asztalon van 2 alma vagy csak a szavakat tudod? Ez sem mindegy, de igazából az angolnak nincs olyan nagyon nehezen megérthető nyelvtanja.

Én azt ajánlanám, hogy eleinte magántanárhoz járj és vele frissítsd fel a tudásodat meg gyakoroljatok olyan B1 szintig. Ez szerintem 4 hónap alatt megoldható, ha nem sz*rod le és valamennyire fogékony vagy rá.

Utána meg B1-ről fejlődhetsz B2-re, ez is szerintem olyan 3-4 hónapnak kalkulálható be rendes, odafigyelő tanulással.

Mindenképp szükséges B2-es nyelvvizsgát letenned, ha többletpontokhoz kell, mert csak a B2-től felfelé adnak. B2 - 25 pont, C1 - 40 pont.


Nyelvvizsgatanfolyamokról meg annyit, hogy jól jangzanak meg minden, de csak akkor érnek valamit, ha a csapat is jó, illetve nem vagytok sokan. Inkább járj magántanárhoz, minthogy majd megbukj nyelvvizsgán és feleslegesen kidobj 32000 Forintot. Én 2 hónapot (se) jártam a magántanáromhoz heti 2x1 órára és gyenge B2-ről felvitt olyan szintre, hogy 93% lett a nyelvvizsgám, szóval az óraadó minősége is függ, figyelj rá.


Sok sikert, ha összekapod magad szerintem 7-9 hónap alatt megcsinálhatod nem túl durva, de azért szorgalmas tanulással.

2018. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!