Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cserediák Japánban? Keleti...

Cserediák Japánban? Keleti nyelvek és kultúrák szak kell vagy ez lényegtelen? Hogy könnyebb kijutni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék Japánban élni, de legalább egy évre ki szeretnék menni, mint cserediák. Úgy gondoltam, ha nem találok mást, ami érdekel, akkor vagy a karolira, vagy az ELTE-re szeretnék menni keleti Nyelvek és kultúrák szakra. Viszont innen nem nehezebb megpályázni? Mivel gondolom többen is ki akarnak menni ezen a szakon. Viszont, ha én pl a Debreceni Egyetemre jarnek, ahol nincs ilyen szak, hanem mást tanulnek, akkor több esélyem lenne?

2018. nov. 3. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
szia! en keleti vagyok! borsod, johetsz hozzam is!
2018. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Minden szakról lehet menni Erasmusra. Azt nézd meg, hogy az adott egyetemnek van-e kapcsolata Japánban lévő egyetemekkel. Ha van kapcsolat, akkor valószínűleg ki tudsz majd jutni :) Volt ismerősöm, aki mérnökin volt és kijutott Japánba, de most egy informatikusnak tanuló ismim próbál oda kijutni.

Szerintem nem muszáj bölcsésznek tanulnod, hogy kijuss egy félévre, de valószínűleg könnyebb annak kijutni, aki az adott szakirányon tanul. :)

2018. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én japán szakos vagyok. Ahhoz, hogy kimehess külföldre tanulni, ahhoz nem kell japán szak. Ez nem szaktól függ.


"ha mást tanulnék, akkor több esélyem lenne?"


Válaszom: igen! A kutatókat nagyon várják ki, legyen szó biológia, kémia, fizika, matematika, informatika szakos hallgatókról.


A Debreceni Egyetemről is ki lehet menni Japánba. Utána kell nézni, milyen ösztöndíjak vannak. Ezek kb. 1 évre szólnak. Japán szakról általában CSAK azok jutnak ki Japánba, akik legalább 4,5-ös átlaggal végezték el a nyelvi órákat (nyelvtan, nyelvgyakorlat) és van legalább N3-mas nyelvvizsgájuk, ill. angol nyelvvizsgájuk, nyelvtudásuk.


Érdemesebb inkább nemzetközi tanulmányok szakra menned.

2018. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!