Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne érdemes...

Milyen nyelvet lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Angolból már megvan a felsőfokúm és szeretnék egy új nyelvet tanulni. Németet tanultam, alap-közep szint között beszélem, jól is megy, viszont nem nagyon tetszik maga a nyelv, ezért szeretnék valami mást tanulni. Jelenleg gazdaságinformatika bsc-n tanulok, és msc-n is ezt szeretném tanulni. Esetleg van olyan nyelv ami informatikusoknak/gazdaságisoknak elvárt vagy ajánlott?

Jövőre nézve nem tervezem, hogy külföldön dolgozzak, de ha mégis úgy alakul akkor is szeretnék az EU-n belül maradni.



2018. nov. 4. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Már elég optimista vagy, hogy tudsz angolul.

Légy egy kicsit pesszimista és tanulj kínaiul.

Ha realista akrsz lenni, nyelvek helyett tanulj lőni.

.

Honnan tudhatná bárki válaszoló, hogy egy noname egyénnek melyik nyelv tetszik annyira, hogy megtanulja?

2018. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
IT területen dolgozom, a legtöbb barátom is innen van. Az angol alap, a második, aminek örülnek a munkáltatók, az a német szokott lenni (céges nyelvtanfolyamokat is szerveznek). Hobbiból japánt tanul 2 ismerősöm.
2018. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Angolul beszélni jó dolog de a németből fogsz megélni vallja a főnököm
2018. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gazdasagban szerintem a nemet egy eleg fontos nyelv, nagyon sokat er, ha tudsz egyszerre nemetul es angolul uzleti tarsalgasi szinten.

Viszont ha nem szeretned, akkor ne eroltesd magadra, csak azert egy nemet+angollal jobban fognak kapkodni erted a gazdasagban, mint mondjuk spanyol+angollal.


Szoktak meg ugymond ajanlani a japan, koreai, kinai nyelv tanulasat. Ismerosom havonta tobb, mint felmilliot keres kezdokent (!!), valami tolmacs feleseg a samsungnal, de kellett a gazdasagi diploma hozza. Na, de hat azert egy koreai nyelv boven nehezebb a nemetnel... szoval szerintem te tudod. Mas nyelv nem nagyon eri meg ezeken kivul.

2018. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1

Talán az emberek tudnak vonatkoztatni, hogy a némethez hasonló nyelvek nem tetszenek, valamint pont azért a gyakorikerdesek.hu-ra írtam ki, mert több ember véleményére vagyok kíváncsi, az ajánlott nyelveket átnezém és tudok választani közülük és legalább kapok segitséget, hogy ne vakon válogassak olyan nyelvekből, amik Magyarországon/EU-ban teljesen felesleges....

Többieknek köszönöm a választ. A koreaiul tanultam, a keleti nyelvek kozül az tetszik a legjobban és szerintem a kínai/japán/koreaia hármasból a legkönnyebb (ha tévednék javítsatok ki). Nemrégiben a spanyolt kezdtem el, tetszik a hangzása, valamint elég egyszerű és logikus számomra, viszont nem tudom ér e valamit.

2018. nov. 4. 22:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, hogy a németet told fel felsőfokra, hiába nem tetszik, ez a praktikus. Teljesen mindegy, hogy milyen más nyelvet tanulsz ezen kívül, ahol nem német, ott angol a munkanyelv.


Inkább koncentrálj arra, hogy rendesen tanulj meg programozni.

2018. nov. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jóval fontosabb lenne, hogy egyetem mellett a felesleges idődben szerezz valami gyakornoki melót. Ezerszer többre mész vele. Angollal egy darabig jó leszel nyelvek terén a szakmádban
2018. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Annyi szabad időm nincs, hogy mellette gyakornok legyek.
2018. nov. 5. 09:11
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Most ugye viccelsz. Informatikai szakot nem is lenne szabad végigcsinálni gyakornokság nélkül. Akkor legalább dolgozz valami saját projekten. És még egyszer: tanulj meg rendesen programozni, mert amit az egyetemen maszatolnak, az legtöbbször egy vicc.
2018. nov. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sehova nem keresnek gyakornokot heti kevesebb mint 20 órára, így lehetetlen, csak a kötelező fél éves gyakorlatot tudom teljesiteni.
2018. nov. 5. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!