Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen második nyelvet lenne...

Milyen második nyelvet lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Angol megy valamennyire, nem mondom, hogy perfektül persze, de a köznapi életben egy angol nyelvű országban könnyedén elboldogulnék szerintem. Szereztem belőle felsőfokú nyelvvizsgát is, emelt szinten érettségiztem belőle.

Most egyetemen nem tanulok nyelvet, középsuliban német volt a második idegen nyelvem, de nem volt jó az oktatása, mert egy pár diák lehetetlenné tette a tanítást. Én ennek ellenére tanultam, jól is ment, mert itthon foglalkoztam vele. De megmondom őszintén nem kedvelem a névelők miatt.

Arra gondoltam, hogy keresek valami szebben hangzó, dallamosabb nyelvet, ami valamennyire használható is.

Mit tudnátok ajánlani?



2018. febr. 4. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Francia, spanyol meg a mandarin még azok amiket sokan használnak. Nekem angolhoz jó volt a spanyol. Én ezt a kettőt tanultam egyszerre. A franciát nem szeretem. A mandarin pedig nehéz de ha szereted a kihívásokat.
2018. febr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát én a spanyol felé hajlok. Fontolgatom már egy ideje magamban is. Most meg egyetemen tanulok egy kis latint is, gondolom azért van valamennyi köze hozzá.
2018. febr. 4. 23:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Szinten spanyolt mondanam,ezt a nyelvet is sokan beszelik!
2018. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kínai...Sok ember beszéli, a legkeresettebb és legfizetetteb Pesten. Ráadásul Kína világgazdaság
2018. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy meg tudnék-e barátkozni az írással.
2018. febr. 5. 17:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Olyan nyelvet tanulj, amit majd később használni is tudsz... Csak azért nem jó kínaiul megtanulni, hogy "menőzz" vele.


Találd ki, hogy mi illene a legjobban a karrier céljaidhoz.


Pl.: USAba ki akarsz költözni? Tanulj spanyolt...

Németországban akarsz lakni? Tanulj németet...

Egy olyan pozícióban szeretnél dolgozni, ahol előnyt jelent az orosz tudás? Tanulj oroszt...

2018. febr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem marad a spanyol.
2018. febr. 6. 09:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy jól keresel nem menőzés. Ismerősöm 21 és milliókat keres. A nyelv nem olyan nehéz én is tanulom és simán kibírható.
2018. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8# Ha van kapcsolat a megtanult nyelv és a keresete között akkor nem "menőzésből" tanulta meg.


Félre értelmezted a kommentemet. Ezt a "menőzést" arra értettem, hogy értelmetlen megtanulni egy nyelvet ha nincs semmi célod vele.


Ha tudod, hogy jobb fizetést, munkát vagy vállalkozást tudsz indítani azzal az adott nyelvel akkor nem haszontalan.


de...


Az, hogy csak azért tanulok meg egy nyelvert, "mert mért ne" annak nagyon nincs értelme, csak ha nagyon rá érsz és egy hobbit keresel. A "menőzés" szóval inkább erre a kategóriára gondoltam, de még ezen belül is lehet normális oka az embernek.

2018. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én a jobb munkalehetőségek miatt csinálnám.
2018. febr. 8. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!