Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szóbeli nyelvvizsgán hogy...

Szóbeli nyelvvizsgán hogy bánnak az emberrel? Mi van olyankor, ha valaki alig tud megszólalni, mert pl. leblokkolt vagy valami?

Figyelt kérdés
Segítik, végigvezetik a feladatokon, vagy amikor látják, hogy reménytelen, akkor kiküldik a teremből?
2018. nov. 6. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az adott vizsgáztatótól, a vizsgázótól meg a helyzettöl függ.

Ha csak leblokkolt, akkor az pár mondat/kérdés után oldódik, ha nem tud megszólalni, akkor meg nincs semmi keresnivalója a nyelvvizsgán.

Remélem, nem képzelted, hogy mindenhol mindenki egyformán viselkedik ilyen esetben.

2018. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Persze, azt tudom, hogy nem mindenki reagál ugyanúgy, mindenhol.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy ki hogy járt,kivel hog bántak, akinek nem sikerült a vizsga.

2018. nov. 6. 13:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Ki nem küldenek. Ha megkukulsz, kérdezni próbálnak. De pontot csak arra kapsz, amit mondasz, szóval ha csak nyökögni tudsz, akkor alacsony pontokat kapsz, és senkit sem érdekel, hogy csak az izgalom miatt nem tudtál megszólalni, vagy alapból nem tudod.


Személyes tapasztalat: középiskolásként voltam német nyelvvizsgán. A szóbelin kérdezték mi szeretnék lenni, és mondtam, hogy orvos, de eltévesztettem, hogy a németben az orvosnőre külön szó van, én a férfi orvosra vonatkozót mondtam. A vizsgáztató simán elengedhette volna a füle mellett, max a pontot levonja érte és jól van. Szerintem így lett volna korrekt. Helyette elég mogorva hangon "kijavította" a szót, amitől én úgy elszégyeltem magam, hogy leblokkoltam. Amúgy is olyan képet kaptam, amiről nemigen tudtam mit mondani, de így még a bátorságom is elszállt. Az eredmény: a szóbelimet úgy lehúzták, hogy egy amúgy átlag feletti magnóhallgatás ponttal együtt is megbuktam. Az ugyanakkor írt írásbelim meg sikeres lett 83%-kal, mutatva a valódi tudásomat.

A következő vizsgaalkalommal kedvesebb(nek tűnő) vizsgáztatóhoz kerültem, át is mentem 74%-kal.


Igazából kell ehhez is rutin. Mostani fejjel már nem rendítene meg, ha elrontok egy szót és kijavítják. Hibázik ott sok más ember is. Gondoljanak amit akarnak, az ő dolguk a pontozás, én meg mondanám tovább amit amúgy is mondani akartam. De kamaszként még félénk voltam nagyon.

2018. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!