Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hova járjak magánórára?

Hova járjak magánórára?

Figyelt kérdés
Angolból keresek magántanár. Úgy látom kétféle út járható. Vagy valamilyen nyelviskola magánóráit választom vagy keresek egy magánembert, aki elvállal? Kinek mi vált be? Esetleg konkrét nyelviskolának vagy tanárnak is örülnék, ha tudnátok ajánlani, akár priviben is. Középfokú nyelvvizsga a cél, jelenleg alapfokúnak érzem a tudásom.

2018. nov. 7. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam mindkettőhöz. Vagyis több emberhez is magántanárnál. Ez nagyon szubjektív dolog. Volt olyan magántanár aki elkezdte velem a középfokú könyvet az első oldaltól holott felsőfokú nyelvvizsgát akartam letenni. Kiderült, hogy alsós kisgyerekeket szokott tanítani...úgyhogy elköszöntem.

Volt olyan aki nagyon penge volt, ő viszont elkért előre majdnem egy 10 ezrest arra az esetre, hogy ha egyszer netán nem megyek el az órára és ezt nem akarnám kifizetni hanem eltűnök, akkor ne bukja el az összeget. Ez így nekem nem tetszett és nem fizettem ki a pénzt neki, úgyhogy onnan is eljöttem. Aztán volt olyan aki úgy tartott órát mintha rohannánk valahova, annyira pörgött, hadart, siettetett, hogy 20 perc után úgy éreztem magam mint akit agyonvertek, nem tudtam követni a dolgokat. Keresgélni kell, nyelviskolában is kérhetsz másik tanárt ha nem vagytok egy hullámhosszon azzal akihez kerültél.

2018. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon szubjektiv!

Vannak bena magantanarok es szuper nyelviskolak, ahogy forditva is. Illetve mindenkinek mas a jo.

Van aki kozossegben tud tanulni, van aki csak egyedul. Van, aki tud kozossegben dolgozni, van aki kevesbe.


Probalgatni kell igazabol. Nekem a magantanar sokkal jobban bejott. Az elso eleg rossz volt. Tudta o is, hogy nem tudom a nyelvtanat elmagyarazni, de folyton eroltette ram. En inkabb az a gyakorlatias tipus vagyok, ezert el is jottem. Masok nyelvtanarom meg szuper, unokatesom is hozza jar es o is nagyon szereti ot, alkalmazkodik az emberhez. Nem tudom hova valosi vagy, de HATHA a kornyeken elsz es akkor tudom ajanlani ot. Ird le uzenetben es visszairok ott.

2018. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat az lemaradt. Budapestről lenne szó.
2018. nov. 7. 18:12
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Pesten is szubjektív :)

A Katedrába jártam magánórára, ott azért elég képzett tanárok vannak, onnan mentem középfokúzni. Felsőfokból meg csak szóbelit szeretnék ezért erre a célra inkább sima magántanárt kerestem - nem sok sikerrel, úgyhogy maradok a nyelviskolánál. Pénzben nincs sok eltérés, színvonalban viszont igen.

2018. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
BME nyelvvizsga felkészítő tanfolyamokrol mik a vélemények?
2018. nov. 13. 06:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Én magántanárhoz járok (két nyelvből is, egy angol tanárhoz, és egy magántanárhoz)

Nekem ez sokkal jobb mint a nyelviskolák (angolból és franciából is próbáltam)

A saját tempómban haladok, bármire rákérdezhetek, ha kell 5x, ha beteg vagyok, akkor nem maradok le semmiről, simán tegeződhetek mindkettővel (én 16 vagyok, a francia tanárom 30 körüli, az angol 40-50 közötti), remekül kijövök velük, óra után még sokszor pluszban beszélgetünk, volt, hogy tovabb tartottak az órát akár plusz 20 perccel, mert "ezt még elmondom", és egyik sem fogadott el többet, mint a 60 perces díj.


Franciát 3-dik éve tanulom suliban, ennél a tanárnál egy és fél éve vagyok és míg a suliban A2-es könyvből tanulunk lohalálában az igeidőkkel, a tanárommal B2-es könyvből vesszük a feladatokat.


Angolt suliban nyolc éve tanulom, a tanáromnál kettő és fél éve vagyok, most megyek nemsokára B2es nyelvvizsgára, de szerintem utána is maradok nála, hogy egy esetleges TOEFL-re felkészítsen. (Volt olyan tanítványa, akit Cambridge-re készített fel angolból).

Mindkettő képzett tanár.


(Mondjuk az is igaz, hogy ismerős útján kerültem hozzájuk, és elléggé "tele" vannak diákokkal.)


Abszolút a magántanárt javaslom. Egyetlen negatívuma, az, hogy költséges. De ha megengedheted magadnak, akkor hajrá!


16/L

2018. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*egy angoltanárhoz és egy franciatanárhoz
2018. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!