Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát érdemes...

Milyen nyelvvizsgát érdemes választanom? Hogy kezdjek el rá készülni? Egyedül fellehet vagy járjak magántanárhoz?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok és szeretnék Angolból középfokú nyelvvizsgát tenni a + pont miatt. Suliban az Angol órák tök unalmasak, szerintem valami nagy hiba van a rendszerben. Én 4-es vagyok, a nyelvtan megy a legjobban.

Úgy döntöttem, hogy saját kezembe veszem az irányítást és Nyáron "felszívom" magam és Október környékén megcsinálom, mert ha a sulin múlik a büdös életben nem lesz nyelvvizsgám. :(



2018. máj. 19. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem bàntásból, de a magyarra gyúrj rá!!!

Először elgépelésnek hittem, de a főneveket nem nagybetűvel írjuk, sem a nyár, sem az október, még az angol szó sem nagybetűs.

Fel lehet rá (helyesen).

2018. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eszt a választ vártam! Kösszönöm! :)
2018. máj. 19. 13:35
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Ezt!


Ez a kérdés kamu?

2018. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem azt mondták, jelenleg az Euro a legéletszerűbb nyelvvizsga és azt javasolták a tanáraim.
2018. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell lepontozni, ez az igazság, aztán a "byelvtan megy a legjobban".


"Eszt" gondold át!

2018. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4/5

Köszönöm szépen!

2018. máj. 19. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
"Kösszönöm eszt" a megtisztelő lepontozást.
2018. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nem unod még? Ok, hogy belekötsz hülyeségekbe, de hogy még az ironiat sem erted...

Ha a kerdesre nem tudsz valaszolni akkor ne is írj.

2018. máj. 19. 17:21
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Te hiszed, hogy az október és az angol nagybetűs.

Mégha németet tanulnàl megérteném, de így...

2018. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Mindenképpen akkreditált nyelvvizsgát válassz, mert azokért kapsz pontot.

Itt tudsz például keresgélni:

[link]

Ha rákattintasz a nyelvvizsgaközpontra, kihozza a vizsgahelyeket is, tehát azt is meg tudod nézni, hogy a közeledben tudsz-e nyelvvizsgát tenni az adott központnál.

2. Fent vannak a nyelvvizsgaközpontok honlapjai is, érdemes ott is elolvasgatni, hogy milyen a nyelvvizsga, esetleg utánaolvasni, kinek hogy tetszett, mik a tapasztalatok.

3. Csinálj mintafeladatsorokat, vagy legalább nézd meg őket, hogy lásd, mennyire megy, milyen szint az elvárható, hova kell eljutnod.

4. Miután kiválasztottad a vizsgaközpontot:

A) Felkészülhetsz magadtól is, nem egy olyan ismerősöm van, aki egyedül készült fel a középfokú nyelvvizsgára. A legnagyobb hátulütője az, hogy nincs, aki ellenőrizzen (leveleknél fontos), illetve nincs, akivel tudsz szóban beszélgetni. Ezért ha mást nem, legalább egy ismerőst kéne szerezni, aki jól tud angolul, vagy egy külföldit, aki benne van, hogy ellenőrzi a leveleidet, beszélget veled. Itt gyakorin is vannak néha önkéntes vállalkozók, akik segítenek kijavítani fogalmazásokat/leveleket. Csak ezekkel az a baj, hogy nem feltétlenül olyan megbízhatóak, mint egy tanár.

B) Nyelviskola/nyelvstúdió/nyelvtanfolyam. Vannak nyelvvizsgaközpontok is, akik hirdetnek nyelvtanfolyamokat, és ott a saját vizsgájukra is felkészítenek. Általában olcsóbban ki lehet jönni egy nyelvtanfolyammal, mint egy magántanárral. Ennek az a hátránya, hogy a tanár a nyelvtanfolyamon nem csak és kizárólag rád figyel, mert többen vagytok a csoportban, megoszlik a figyelem.

C) Magántanár, lehetőleg minél jobb, megbízhatóbb. Vannak olyan nyelvtanárok is, akik csak egyfajta vizsgára készítenek fel. Lehetőleg olyat keress, ha nyelvtanárt választasz, akinek ez a munkája/végzettsége, tehát ne egy felsőfokúval rendelkező, nyári zsebpénzkiegészítésként "tanárnak álló" diákot, mert hiába van jó nyelvtudása, ezt a tudást nem biztos, hogy át tudja adni (persze közöttük is biztos vannak jók és megbízhatóak, csak ritka - mondjuk általában ők eleve csak korrepetálást szoktak vállalni, nyelvvizsgára való felkészítést nem nagyon).


De akár azt is csinálhatod, hogy alapvetően magadtól készülsz, aztán részt veszel egy rövid nyelvtanfolyamon, vagy néha eljársz egy magántanárhoz beszélgetni, és viszed a leveleidet ellenőrizni (egy ismerősöm pl. így készült fel). A nyelvvizsgaközpontok szoktak kiadni felkészítőkönyveket is, vagy a honlapjukon ajánlanak párat, amik segítenek gyakorolni, felkészülni. A neten is rengeteg anyag és honlap van, amik segíthetnek. A lényeg, hogy céltudatosan és célirányosan készülj. Minden rajtad áll. Sok sikert! :)

2018. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!