Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi esélyem lehet így B2...

Mennyi esélyem lehet így B2 angol nyelvvizsgán, mennyire nehéz a vizsga?

Figyelt kérdés

Röviden leírok mindent a nyelvtudásommal kapcsolatban:

-Minden nap angolul, felirat nélkül nézek sorozatot

-youtube-ot is 2-3 éve csak angolul nézek

-voltam egy két helyen a nagyvilágba, és mindenhol én voltam az akinek beszélnie kellett

-általában whatsapp-on, ritkán email en írtam angolul, de ritkán csak, szóval írni nem sokat írtam eddig, csak iskolába

-híreket, érdekes dolgokat angolul olvasok

-facebookon nagyrészt angol oldalakat követek

-rengeteget redditezek (angol fórum)


Amitől tartok az az, hogy akármennyit angolozok, és akármennyire is használom a nyelvet, sok szebb kifejezést nem ismerek. Természetesen ha hallom, tudom miről van szó, de mikor beszélek vagy írok, pl egy gorgeous vagy egyéb ilyen "szebb" szó, nem ugrik be sose.


Hallás utánit és szövegértést töltöttem már ki, azok vagx hibátlanok, vagy 2-3 pont hibások lettek.


Ami miatt aggódok, hogy levélnél és szóbelin mennyire veszik szigorúan ezeknek a "szebb" szavaknak a hiányát.



2018. nov. 28. 20:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 12.-es vagyok, kitűnő angolból, 5 éve tanulok angolt (magántanárnál kezdtem), minden nyelvtant tudok de persze nem mindet használom (ezt nem múlt/jelen/jövő időre értem, azokat természetesen mind használom).
2018. nov. 28. 20:50
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Fontos a választékos kifejezés. S mivel brit angolt várnak el, az amerikai rövidítéseket nem fogadják el. Az is nagyon lényeges, hogy szlengben, meg nem szótári rövidítések sem elfogadhatóak a nyelviszgán.

"Szebb" szavak. Igen valtozatos szókincset várnak el, nem a legegyszerűbb szavakat meg ilyesmi.

Erre figyelj oda. Gyakorolj. S akkor menni fog.

2018. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni. Én 15 évesen csináltam B2-t 5 év angoltanulás után, hasonló dolgokkal is "készültem", mint te. Szövegértés és hallgatás gyakorlásnál kb. soha nem volt 80%-nál többem, (mondjuk a vizsgán sikerült 100%-os listeninget írni :D)


Nekem bejött az, hogy minden "fajta" szóból betanultam egy-egy "szép" jelzőt (rosszra-jóra), meg az ilyen új bekezdést kezdő mondatokat, egyetértés-egyet nem értést többféleképpen. Azokat gyakoroltam, mindig ugyanazt a néhányat, ami azért könnyen eszembejutott, és előbb-utóbb már magától jött.


Én mindenkinek ajánlok esetleg külön tanfolyamot, ott a tanárok tudják a feladattípusokat, témákat, amit átbeszéltek, illetve választékosan beszélnek. De talán neked nincs is szükséged rá.


Még C1 felkészítőn is azt hallottam a tanároktól, hogy inkább legyen természetes és folyamatos, amit mondasz, mint a betanult nyalizós kifejezések, de ez tanárfüggő :D


Lényeg a lényeg, nem kell full hivatalosan és választékosan beszélni, elég ha néhány kifejezést betanulsz, amit használhatsz, vagy már tudsz. 60%-tól megvan a vizsga, B2 nem annyira nehéz. Hajrá! :)

2018. nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!