Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év alatt eljutni az angol...

Fél év alatt eljutni az angol felsőfokig?

Figyelt kérdés

15 éve nyelvvizsgáztam középfokon angolból, azóta ritkán használtam a nyelvet. Szeptemberben szeretném elkezdeni a jogász szakot levelezőn aminek feltétele az angol emelt szintű érettségi.

Mivel a régi rendszerben érettségiztem ezért most nekem is le kell tennem az emelt angolt. Sajnos a középfokú nyelvvizsgát nem fogadja el egyik egyetem sem, de ha meglesz az emelt angolom, akkor kapok még egy középfokú nyelvvizsgát :) Szóval, jól ki van találva ez az új rendszer, nem mondom.

Na de a lényeg most az, hogy szerintetek ha elkezdek nyelviskolába járni jövő héttől magántanárhoz (tehát nem csoportos képzésre), akkor lehetséges, hogy a májusi (vagy júniusi?) érettségikre elérjem a felsőfokú szintet?


2018. dec. 4. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Neked most emelt èrettsègi kell vagy felsôfokù nyelvvizsga? Mert nem ugyanaz a kettô szintje. (mert az elejèn azt ìrod emelt èrettsègi kell, utána meg felsôfokùt).
2018. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért írtam így mert azt olvastam a neten, hogy az emelt érettségi majdnem egy felsőfok szintjén van.

Gondoltam ha már járok tanárhoz akkor legyen a cél a felsőfok, májusban megpróbálom az emelt érettségit és ha nem sikerül akkor is folytatom tovább a tanulást, csak akkor már nem az érettségi kedvéért hanem a felsőfokú vizsga kedvéért.

De igazából nem tudom, nyelvvizsgázni sem mostanában voltam és középiskolába is rég jártam.

2018. dec. 4. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja ìgy èrtem. Szerintem azèrt nincs a felsôfokù szintjèn, bàr ez nzelvvizsgátòl is függ. De szerintem az emelt èrettsègi mindenkèpp sikerülhet ha kèszülsz rá rendesen.
2018. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! A vizsgát az egyetem tartja, annyi a különbség egy átlag érettségihez képest, hogy ha sikerül akkor nem lesz egy általános emelt szintű érettségi papírom amit bárhol felmutathatok, hanem az adott egyetem felvételijekor számítják bele a pontokba.

De, hogy egy emelt angol mennyire nehéz arról fogalmam sincs.

2018. dec. 4. 18:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Az emelt szintű angol érettségi inkább a középfokú nyelvvizsga szintjének felel meg, közel sem olyan nehéz, mint egy felsőfokú nyelvvizsga. :)
2018. dec. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó hír, akkor igazából csak ismételni kell majd.
2018. dec. 7. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!